Do czego służy multiswitch kaskadowy?

multiswitch kaskadowy

Sieci komputerowe znajdziemy już we wszystkich obiektach. O tym, czy dana instalacja jest funkcjonalna, decyduje mnóstwo parametrów. Powinna oczywiście być niezawodna oraz zapewniać dużą jakość przesyłanych sygnałów, ale równie istotna jest opcja swobodnego jej skalowania. Wykonanie nowych połączeń nie powinno wiązać się z potrzebą wykonywania skomplikowanych robót – wskutek tego wszyscy odbiorcy nie mogliby przecież przez pewien czas połączyć się z siecią. Na szczęście dostępne są technologie, przez które powiększenie instalacji jest łatwe i bezproblemowe dla abonentów – są to multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od kilku lat wymagane jest prawem.

Multiswitch kaskadowy – elementy

Multiswitch kaskadowy pozwala na szybkie poszerzenie sieci. Jest to boks z umieszczonymi na bokach wtyczkami i złączami, do jakich mocowane są przewody. Jeśli konieczne będzie powiększenie sieci – na przykład wówczas, gdy kolejny odbiorca zamówił usługę – wystarczy po prostu umieścić nowy przewód. Multiswitch kaskadowy może posiadać najróżniejsze liczby złączy dla abonentów – najmniejsze moduły tego rodzaju posiadają osiem gniazd, jednak w sprzedaży znajdziemy także multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema oraz trzydziestoma dwoma złączami.

Co będzie ważne przy kupnie multiswitcha kaskadowego?

Jak łatwo się domyślić, przy wyborze multiswitcha kaskadowego najważniejsza jest oczywiście ilość gniazd – dla niezbyt dużych budynków może wynosić 8, jednak w większych blokach trzeba oczywiście wykorzystać urządzenia o wyższej liczbie wejść. Bardzo ważna będzie również separacja pomiędzy gniazdami a wyjściami – w największej mierze wpływa wszak na czytelność sygnału. Dobre multiswitche kaskadowe wykazują separację wynoszącą 30 decybeli. Jest to ważne przede wszystkim w instalacjach telewizyjnych kilku operatorów cyfrowych.

Dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]