Instalacje teletechniczne w kompleksach budynków

Instalacje teletechniczne w kompleksach budynków

Instalacje teletechniczne. Dowiedz się, kto potrafi to przygotować

Instalacje teletechniczne antenowej instalacji zbiorowej to kompleksowa infrastruktura obejmująca wiele różnych urządzeń – od elementarnych po bardzo skomplikowane. Na rynku istnieją specjalistyczne przedsiębiorstwa, które zajmują się obsługą sieci RTV. Sprawdźmy jakie usługi oferują i jakie są najważniejsze komponenty instalacji teletechnicznych.

Instalacje teletechniczne – mikrowzmacniacze abonenckie i zwrotnice antenowe

Instalacje teletechniczne obejmują urządzenia takie jak: anteny ASR, LNB – konwertery SAT, wzmacniacze masztowe, zwrotnice antenowe, odbiorniki optyczne. W sprzedaży znaleźć można również wzmacniacze budynkowe, kable telekomunikacyjne, urządzenia DVB-S/S2 i odbiorniki optyczne. Urządzenia tego typu montowane są na budynkach użyteczności publicznej, w hotelach i blokach. Podmioty specjalizujące się w sieciach RTV/SAT zajmują się z kolei między innymi projektowaniem sieci i produkcją konkretnych urządzeń. Sieci teletechniczne wymagają niezawodnych komponentów i specjalistycznego montażu – dlatego zalecane jest wsparcie speców.

Instalacje teletechniczne – wsparcie profesjonalnych podmiotów

Niezbędne jest też, by instalacje teletechniczne spełniały stosowne wymogi polskiego prawa. Z tego też powodu potrzebna jest opieka techniczna fachowych podmiotów, które dostarczą odpowiednie narzędzia a także dobiorą najlepsze moduły dobrane do wymogów konkretnej sieci. Instalacje teletechniczne często wymagają również serwisowania, a zatem niesamowicie istotna jest opieka producenta. Korzystają z niej zazwyczaj inwestorzy budowlani.

Dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]