Jak działa nadajnik optyczny?

Jak działa nadajnik optyczny?

Szukasz nadajnika optycznego? Zobacz tu.

Z uwagi na to, iż niemal wszyscy korzystamy z instalacji kablowych, powinny one w dzisiejszych czasach okazać się naprawdę niezawodne. Nie powinno więc dziwić, że podzespoły wykorzystywane przez firmy telekomunikacyjne są najwyższej jakości – jedynie tak osiągalne jest wykonanie w stu procentach niezawodnej sieci. Głównymi podzespołami są rzecz jasna kable, jednak – jak łatwo się domyślić – bez innych elementów właściwe funkcjonowanie sieci nie będzie możliwe. Innymi ważnymi elementami sieci RTV są między innymi nadajniki optyczne, bo generują wiązki lasera transmitowane później za pośrednictwem światłowodów.

Nadajnik optyczny w instalacjach

Jak przed momentem wspomnieliśmy, nadajnik optyczny to ważny podzespół każdej sieci światłowodowej. Jest on trzecim podzespołem infrastruktury po nadawcy informacji i koderze. Przygotowane dane są tak przekazywane kablami, a następnie transformowane przez dekoder, aby dotrzeć do końcowego odbiorcy. Nadajnik optyczny generuje wiązkę lasera, która wyróżnia się niewielkim zniekształceniem danych oraz solidnością – z tego względu niemal absolutnie wyparł już inne technologie.

Bezpieczne nadajniki optyczne

By sieć okazała się wydajna i bezpieczna, do jej wykonania powinniśmy wykorzystać wyłącznie elementy wysokiej klasy. Nadajnik optyczny z uwagi na ważną rolę musi funkcjonować w każdych sytuacjach – z tego względu o tym, gdzie go zamówić należy pomyśleć jeszcze na etapie projektowania instalacji. Firmom parającym się fachowym zakładaniem sieci zaleca się wybór jedynie sprawdzonych dostawców, a jeszcze korzystniejszym rozwiązaniem będzie zakup nadajników optycznych od ich wytwórcy, którzy oferowane przez nich nadajniki obejmują gwarancją, zaś w razie komplikacji podczas instalacji – są w stanie zapewnić specjalistyczne doradztwo klientom z całej Polski.

Dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]