Jak pracuje wzmacniacz kanałowy

Jak pracuje wzmacniacz kanałowy

Kup wzmacniacz kanałowy na www.telmor.pl/Produkty/Wzmacniacze-przedwzmacniacze/Wzmacniacze-wielozakresowe/WWK-951-wielozakresowy-wzmacniacz-kanalowy

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie, dzięki któremu możemy odtwarzać programy cyfrowe i analogowe. Jak możemy się domyślić z nazwy najważniejszym zadaniem jakie spełnia jest wzmacnianie mocy sygnału. Sprawdźmy na jakiej zasadzie funkcjonuje wzmacniacz kanałowy i jakie posiada funkcje.

Wzmacniacz kanałowy – do tradycyjnych zastosowań

Na rynku znajdziemy mnóstwo mechanizmów, które wzmacniają i wyrównują sygnał telewizji naziemnej. Służą one zarówno do zwykłych instalacji, jak i do tych niestandardowych. Zakładane są na terenach, na których praktycznie nie ma sygnału. Umożliwiają uzyskanie wysokiej jakości kanałów na przykład w miejscowościach górskich, tunelach, jak również w gęsto uzbrojonych nieruchomościach. Bardziej zaawansowane technologicznie wzmacniacze kanałowe pozwalają też na bezprzewodowe rozprzestrzenianie sygnałów TV. Ich pokrywa powoduje, że mogą być montowane na maszcie antenowym – wytrzymują szkodliwe czynniki zewnętrzne.

Wzmacniacz kanałowy – kompatybilny z antenami DIGIT

Standardowo wzmacniacz kanałowy posiada kilka odrębnych wejść – takich jak UHF lub UKF(FM). Urządzenia mogą mieć zastosowaną technologię redukującą nieprawidłowości pochodzące z internetu bezprzewodowego. Zależnie od modelu posiada również trzy lub cztery specjalistyczne filtry UHF – działające z kanałami k.21-k.69. Sprzedawane na rynku wzmacniacze kanałowe są kompatybilne między innymi z antenami biernymi. Urządzenia te wyposażono w odrębne zasilanie, a także diody LED.

Dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]