Niezbędne rozwiązania dla automatyki – serwomechanizmy i silniki DC

ultra robotics, producent silników elektrycznych prądu stałego

Automatyzacja procesów logistycznych i magazynowych oraz coraz powszechniejsze wykorzystanie robotyki w najróżniejszych dziedzinach przemysłu, narzuca sięgnięcie po efektywne rozwiązania z zakresu układów napędowych i sterowania. Rodzima firma Ultra Robotics wychodzi naprzeciw temu zapotrzebowaniu proponując między innymi dokładne sterowniki serwo i serwonapędy od uznanych światowych wytwórców.

Ultra Robotics – polski dostawca silników elektrycznych prądu stałego

Istniejąca od ponad 15 lat na polskim rynku firma Ultra Robotics jest dostawcą silników elektrycznych DC, przekładni falowych i planetarnych, jak również motoreduktorów (bezszczotkowych i szczotkowych) produkowanych z wysokiej klasy surowców przez cenionych producentów. W ofercie Ultra Robotics znaleźć można produkty niemieckiej marki Harmonic Drive, wytwarzającej czułe niewielkie serwonapędy charakteryzujące się nadzwyczajną solidnością i żywotnością. Opracowane przez Harmonic Drive przekładnie oraz napędy znajdują zastosowanie m.in. w produkcji robotów przemysłowych, frezarek czy wyposażenia medycznego, a za sprawą możliwości ich użycia w ciężkich warunkach środowiskowych, w tym w próżni, korzysta się z nich również w kriogenice, kosmonautyce i lotnictwie.

Ultra Robotics jest również dystrybutorem produktów marki ELMO Motion Control z Izraela, znanej z kompaktowych sterowników serwo na rynku (napędy Platinum Twitter), które charakteryzują się bogatą obsługą informacji zwrotnych, wysoką mocą obliczeniową z ogromnymi zasobami pamięci oraz wysoką przepustowością, a ich wydajność utrzymuje się na poziomie 99% nawet przy najmniejszych gabarytach. Z kolei napędy serwo ELMO Motion Control z linii GOLD świetnie sprawdzają się w skrajnych warunkach, w tym nie tracą funkcjonalności przy dużej wilgotności (nawet do 90%), wystawieniu na silne wstrząsy mechaniczne i drgania, a także przy gwałtownej zmianie temperatury, której różnica może wahać się od -40 do +70 °C.

Polska firma Ultra Robotics oferuje też produkty Positec, Sesame Motor Corp, Bodine Electric Company oraz Eisele Antriebstechnik GmbH.

Dane:
Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa

Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail: [email protected]