Sklep z falownikami

Sklep z falownikami

W celu efektywnego użytkowania przemiennika, należy wybrać odpowiedni model. Chociaż osobom mniej zorientowanym w tym temacie niewątpliwie wydaje się to trudnym zadaniem, kiedy nie zapomnimy o paru wskazówkach, nie sprawi to większych trudności. Jakie cechy więc są w takiej sytuacji najistotniejsze?

Co będą napędzać falowniki?

Najważniejszy jest wybór falownika właściwego dla danego urządzenia. W przypadku niewielkich silników, sprawdzą się i falowniki o niewielkiej mocy, jednak do zasilania na przykład instalacji przemysłowych lepiej wybierać bardziej wydajne falowniki.

Zasilanie falowników

Wskazówki dotyczące, jakiego zasilania wymaga konkretne urządzenie dostępne są na jego tabliczce znamionowej. Niektóre urządzenia pracują tylko w trybie jednofazowym, do innych zaś można użyć różnych rodzajów przemienników.

Nie kupuj podejrzanych falowników

Od sprawności przemienników zależy nie tylko efektywność napędzanej przez nie aplikacji, ale też bezpieczeństwo jej użytkowników. Dlatego kupując je warto sprawdzić, jaką opinią cieszą się falowniki danego producenta – w wielu przypadkach jest świadectwem efektywności tych produktów.

Co oprócz falowników?

Praca przemienników będzie o wiele wydajniejsza, jeśli wyposażymy je w właściwe dodatki. Największe znaczenie mają enkodery, z którymi jesteśmy w stanie dokładnie określić szybkość obrotową osi. Powinniśmy też zainwestować w sterowniki, usprawniające kontrolowanie falowników.