Telewizja kablowa a stacja czołowa

Telewizja kablowa a stacja czołowa

Szukasz stacji czołowej? Koniecznie odwiedź ten adres.

Stacja czołowa to moduł, który służy do rozgałęzienia sygnału tzw. kablówki. To centralny element, który skupia specjalistyczne komponenty służące do poprawnej transmisji dźwięku i obrazu. Wszystkie urządzenia tworzą razem dobrze pracującą całość. Dowiedz się, z jakich urządzeń składa się stacja czołowa i w jakich miejscach z reguły jest wykorzystywana.

Stacja czołowa – w apartamentowcach i pensjonatach

Stacja czołowa stosowana jest w mechanizmach do odbioru kablówki – na przykład w ośrodkach wypoczynkowych, pensjonatach, obiektach użyteczności publicznej a nawet w spółdzielniach mieszkaniowych. Rozprowadza ona połączenie do końcowych odbiorców. Specjalna szafka montażowa – wyprodukowana zarówno do odbioru sygnału cyfrowego, jak i analogowego to jeden z kluczowych elementów wchodzących w skład stacji czołowej. Dedykowane programy ułatwiają jej precyzyjną konfigurację. W skład szafki wchodzą rozmaite moduły – np. DTV RR4 oraz DTVD CI1.

Stacja czołowa – transportuje sygnał do końcowych odbiorców

Każdy z komponentów wchodzących w skład stacji czołowej ma inne przeznaczenie – transmisji sygnałów satelitarnych lub AV. Standard analogowy jest bardziej ograniczony niż cyfrowy – pojawiają się zakłócenia w transmisji dźwięku i obrazu, a rozbudowa niesie ze sobą większe wydatki. Większość modułów wchodzących w skład stacji czołowej wyposażona jest też w oddzielne sloty USB, dzięki którym można dodać własny content. Całościowy układ antenowy uzyskujemy dzięki połączeniu różnych komponentów.

Dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]