Biżuteria na urodziny – jak i co kupić

Biżuteria na urodziny – jak i co kupić

Wybierasz się na urodziny i potrzebujesz prezentu dla kobiety? Biżuteria to (prawie) zawsze dobry pomysł. Jest eleganckim, gustownym podarunkiem, którym zachwyci się większość kobiet. Trzeba tylko wiedzieć co i jak wybrać, by – nawet nie znając dobrze solenizantki – nie popełnić błędu.

Prezent na urodziny dla osoby starszej

Urodziny osoby starszej często nie są wydarzeniem, o którym chce pamiętać. Dlatego kobiety od pewnego wieku częściej zaczynają obchodzić imieniny, a nie urodziny. Z gustownej biżuterii na pewno jednak ucieszy się i mama i babcia.

Osobie starszej nie kupuj pierścionków. Bardzo często dłonie nie są już tak piękne, jak dawniej i wiele kobiet stroni od ich ozdabianie, by nie przyciągać do nich spojrzeń.

Dobrym wyborem będą kolczyki. Oczywiście pod warunkiem, że znajdziesz takie, które pasują do jej stylu. Wystarczy poobserwować przez kilka dni, w czym chodzi i czy w ogóle zmienia noszoną parę. Jeśli nie, może to oznaczać, że z jakichś powodów jest przywiązana do konkretnego modelu. Wtedy wybierz inny element biżuterii.

Warto rozważyć wisiorki – zarówno te delikatne, jak i nieco większe, w formie korali czy naszyjników. Osoby starsze często ukrywają dekolt, ale chętnie noszą wisiory i naszyjniki, które dodadzą strojowi szyku i elegancji. Formę trzeba już dobrać do stylu danej osoby.

Prezent na urodziny przyjaciółki

Tu sprawa jest prosta – przecież wiesz, co nosi i jakie kolory lubi. By nie strzelić kulą w płot, nie kupuj tych elementów biżuterii, które rzadko u niej widujesz. Jeśli nie nosi bransoletek, to wybierz łańcuszek. Jeśli nie zmieniała od lat kolczyków, to może dlatego, że większość ją uczula. Wybierz coś, co wiesz, że jest u niej w codziennym użyciu.

Skoro to przyjaciółka, to pewnie jesteście w podobnym wieku. Wybierz to, co aktualnie jest modne wśród waszych koleżanek.
Przyjrzyj się, jakich materiałów i minerałów używa twoja przyjaciółka i wybierz coś w podobnym stylu.

Zawsze bezpieczna będzie bransoletka lub – jeśli przyjaciółka je nosi – para kolczyków w małym bądź średnim rozmiarze.

Prezent dla kobiety, której nie znasz zbyt dobrze

Ciotka, koleżanka z pracy lub szkoły, siostra twojego przyjaciela. Innymi słowy, ktoś kogo znasz słabo i nie wiesz jaką biżuterię nosi i co jest w jej stylu. Zrezygnuj z kolczyków (zwłaszcza jeśli nie wiesz nawet, czy ma przekłute uszy), pierścionków oraz dużych naszyjników lub zawieszek. Dobrym wyborem będzie:

  • Delikatny naszyjnik typu celebrytka (modny i jednocześnie delikatny. Podoba się większości kobiet – nawet tym, które na co dzień nie noszą zbyt wiele dodatków),
  • Bransoletka z łańcuszka (z przedłużką), będzie idealnym prezentem i nie pomylisz się w rozmiarze,
  • Delikatny wisiorek z cyrkoniami – gustowny, elegancki, choć nieco ryzykowny, jeśli solenizantka bardziej okaże się gustować w stylu boho lub eko.

Źródło tekstu: https://blog.bizutik.pl/porady-i-ciekawostki/bizuteria-na-urodziny-jak-i-co-kupic/