Biżuteria z lampworkami – kiedy sprawdzi się najlepiej?

Biżuteria z lampworkami – kiedy sprawdzi się najlepiej?

Więcej o lampworkach na https://www.bizutik.pl

Z pozoru przypominają barwne słodycze. Lampworki, bo o nich piszemy, to specyficzny typ koralików wykonywanych z gorącego szkła. Z początku były produkowane w domach – szkło rozgrzewano z wykorzystaniem zmienionej lampy na naftę, stąd też określenie lampworki. Obecnie także można zrobić je samodzielnie, lecz lepszym rozwiązaniem okaże się niewątpliwie zakup gotowej biżuterii z lampworkami. Dlaczego powinniśmy na to postawić? Do których kreacji najlepiej nosić lampworki? Jak zrobić je nad lampą?

Produkcja lampworków

Lampworki wykonuje się, jak przed chwilą wspomnieliśmy, nad lampą. Dziś w zupełności wystarczy zwykły palnik. Do ich wytwarzania stosuje się specjalne szkło, jakie w wyniku działania ognia topnieje, a to umożliwia danie mu dowolnych form. Paski stopionego szkła nawijane są na drut, dzięki czemu każdy paciorek ma otwór w samym środku – dzięki temu lampworki bywają stosowane do produkcji broszek lub wisiorków.

Przy jakich kreacjach lampworki będą szczególnie dobrze się prezentowały?

Barwne lampworki doskonale dopasowują się do normalnych strojów. Najlepiej łączą się z t-shirtami z zabawnymi obrazkami, barwnymi bluzami oraz coraz chętniej zakładanymi trampkami. Nie znaczy to oczywiście, że będą ciekawie wyglądały tylko przy tego typu kreacjach – to wyłącznie sprawa wyobraźni.

Dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]