Biżuteria z topazami – poradnik dla kupujących

Biżuteria z topazami – poradnik dla kupujących

Nie poszukuj już więcej! Tu zamówisz biżuterię z topazami

Topaz jest jednym z najbardziej wytrzymałych kamieni na świecie, przez co jest stosowany do produkcji wyrobów szlifierskich. Oprócz tego jest również wymieniany wśród najładniejszych minerałów, a jego zalety od lat są doceniane przez jubilerów oraz nabywców ozdób. Może mieć najróżniejsze barwy – od białego, przez czerwień, aż po głęboki fiolet. Jest rzadkim minerałem – wydobywa się go tylko w Brazylii, Azji, Afryce i na wschodzie Europy. Przez złotników bywa zwykle przygotowywany szlifem wielobocznym, co nadaje mu oryginalnych wartości wizualnych.

Typy biżuterii z topazami

Kolor topazu sprawia, iż jest on wykorzystywany zwłaszcza do wyrobu biżuterii srebrnej – doskonale łączy się z tym kruszcem. Należy przy tym zaznaczyć, że w sklepach spotkamy nie tylko srebrną biżuterię z topazami – dostępne są też wersje złote. Biżuteria z topazami to zwykle pierścionki oraz wisiorki, ale jubilerzy wykonują także inne ozdoby. Zestaw złotych kolczyków z tymi kamieniami to niekiedy koszt rzędu 1000 PLN, podczas gdy za wykonane ze srebra zapłacimy niekiedy sześć razy niższą sumę.

Biżuteria z topazami – dostępna online

Z uwagi na ich właściwości, biżuteria z topazami jest naprawdę popularna. Chcąc wybrać wersje szczególnie odpowiadające danym upodobaniom należy zatem wybrać się do paru salonów – zaś to pochłania mnóstwo wysiłku. By tego uniknąć, warto postawić na zakupy w internecie. Jest to rozwiązanie dużo łatwiejsze, a oprócz tego wchodząc do sieci mamy szansę także trafić na pierścionki i wisiorki w okazyjnych cenach.