Duży wybór srebrnych wisiorków

Duży wybór srebrnych wisiorków

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu kupisz zawieszki

Srebro to jeden z najchętniej stosowanych przez artystów surowców. Nie powinno to dziwić – jest plastyczne, doskonale wygląda i cechuje je interesujący połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak odpowiedniej dbałości – surowiec ten jest naprawdę delikatny, przez co łatwo go uszkodzić. W jaki sposób zatem troszczyć się o srebrne ozdoby?

Detergenty niszczą wisiorki srebrne

Detergenty dla srebra bywają szkodliwe. W kontakcie z nimi surowiec może odbarwiać się oraz pokrywać się osadem. Nie wolno więc wykorzystywać ich do pielęgnacji biżuterii, a podczas sprzątania bezwzględnie musimy ściągnąć noszone wisiorki srebrne oraz pierścionki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Wisiorki srebrne musimy chronić również wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich trzymania powinniśmy stosować kuferki wyściełane od wewnątrz delikatnym materiałem – unikniemy w ten sposób uszkodzenia. Metal ten nie najlepiej reaguje również na styczność z wilgocią czy słońcem, które mogą powodować, że wyblaknie lub się odkształci. Przed włożeniem do pudełka kilku ozdób, powinniśmy wcześniej zabezpieczyć je miękką szmatką lub włożyć do plastikowej torebki.

Wisiorki srebrne – jakimi środkami je czyścić?

Do czyszczenia srebrnej biżuterii powinniśmy wykorzystać letnią wodę z solą – świetnie zmywa pojawiający się na powierzchni tego surowca nalot. Oprócz tego odpowiednie będą również wódka, białko jaja oraz specjalne płyny. Do czyszczenia wykonanych ze srebra ozdób musimy używać miękkich szmatek – sztywne potrafią uszkodzić fakturę.