Kolczyki z ametystami

Kolczyki z ametystami

Tutaj zamówisz biżuterię z ametystami

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje między innymi w Japonii, Paragwaju, Urugwaju i Rosji. Złoża tego kruszca znajdują się nawet w Polsce. Ametyst ma fioletową barwę, którą zawdzięcza obecności śladowych ilości żelaza i glinu. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi kamieniami szlachetnymi znajdziesz na www.ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – ceniona od wieków

Ametysty były umieszczane w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach brytyjskich królów. Współcześnie, znaleźć go można w broszkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie prezentuje się jako uzupełnienie wieczorowych sukni. Aby delikatnie rozświetlić twarz, warto założyć niewielkie kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej zdecydować się na duży element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Ametyst uważany jest za kamień harmonii. Dlatego też biżuterię z tym przepięknym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na kolor i estetykę, lecz również z z powodu jego właściwości. Część osób, nosząc kolczyki z ametystem przez dłuższy okres czasu, odczuwa spokój i zapomina o problemach. Jednak w tych sprawach najlepiej wyrobić sobie własne zdanie.