Piękna biżuteria z topazu mistycznego

Piękna biżuteria z topazu mistycznego

Mistyczny topaz zamówisz na https://www.mystictopaz.pl

Niepowtarzalny wygląd i nietypowy, jak na topaz, kolor to najistotniejsze zalety topazu mistycznego, od dawna cieszącego się dużym zainteresowaniem miłośników ozdób. Mimo że na początku możnaby mylnie stwierdzić, że to inny minerał, topaz mistyczny okazuje się w rzeczywistości zwykłym topazem. Jego oryginalne walory są rezultatem odpowiedniej techniki wyrobu – prawdziwy topaz jest w jej toku poddawany wpływowi dużej temperatury i pokrywany niezauważalną warstwą metalu ozdobnego. To dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak zachwycająco.

Topaz mistyczny – co rzutuje na jego kolor?

Barwy, które przybiera topaz mistyczny zależne są zwłaszcza od metalu, jakim jest pokryty. Szczególnie często widywany jest czerwony topaz mistyczny, robiony w połączeniu z tytanem. Chrom powoduje zaś, iż topaz przybiera purpurowy odcień, niebieski zaś jest wynikiem podgrzania kamienia bez żadnych dodatków. Szczególnie dobre skutki przynosi wykorzystywanie czystego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Brazylii czy na Dalekim Wschodzie.

Topaz mistyczny – nie tylko do wieczorowych strojów

Jak już napisaliśmy, wspaniałe właściwości topazu mistycznego są bardzo doceniane przez złotników. Chętnie używają go zatem do wyrobu naszyjników, pierścionków czy broszek. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie tylko do eleganckich kreacji – doskonale prezentuje się także na co dzień. Nie bez znaczenia okazuje się także różnorodność barw, dzięki której łatwiej można wybrać ozdoby do swojego stroju.