Z kamieniem czy bez? O pierścionkach zaręczynowych

Z kamieniem czy bez? O pierścionkach zaręczynowych

Jeśli chcesz nabyć pierścionki zaręczynowe Kraków, koniecznie wejdź na obraczki.net.pl/17-pierscionki-zareczynowe

Kiedy znajdziesz partnerkę, z którą postanowisz spędzić resztę życia, w końcu pomyślisz o ślubie. Wpierw jednak ma miejsce ta wyczekiwana przez wiele kobiet chwila – oświadczyny, na które będziesz potrzebował pierścionka zaręczynowego.

Pierścionek zaręczynowe – niegdyś bez złota oraz diamentów

Obdarowanie kobiety pierścionkiem to niesłychanie stary zwyczaj, sięgający przypuszczalnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie mają kształt okręgu, który reprezentuje wieczność. Zgodnie z tradycją nosi się je na palcu serdecznym lewej dłoni, zwanym skądinąd “palcem obrączkowym”, co wypływa z poglądu, że od tego palca biegnie żyła prowadząca bezpośrednio do serca, zwana “vena amoris”. Powszechnie uważa się, iż to Grecy sprowadzili na Stary Kontynent zwyczaj wręczania pierścionków zaręczynowych. Na początku sporządzano je ze skóry, z konopi, a nawet kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie wykorzystali do ich wyrobu metali, przede wszystkim żelaza. Cennymi pierścieniami ze złota lub srebra obdarowywano wyłącznie wówczas, gdy mężowie pragnęli zaprezentować swoje bezgraniczne zaufanie do wybranki. Obecnie pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z platyną, drogimi kamieniami oraz złotem, jednakże surowce te w rzeczywistości szeroko stosuje się do ich sporządzania zaledwie od kilku stuleci, przy czym duży wzrost ich popularności daje się zauważyć w poprzednim wieku.

Złoto, drogie kamienie, a nawet drewno – współczesne pierścionki zaręczynowe

Nie ulega wątpliwości, że wymarzona biżuteria na zaręczyny to platynowy pierścień z ogromnym diamentem, jednakże potencjał swobodnego dobierania różnych kamieni oraz metali jest szeroki. Nie licząc diamentów stosuje się topaz, tanzanit czy rubin. Część osób wybiera tańsze metale, jak stal damasceńską, tytan, srebro, jak również drewno, jednakże wciąż na rynku przeważają pierścionki sporządzone z platyny i przeróżnych rodzajów złota (białego, różowego i żółtego).
Za ile powinno się kupić pierścionek zaręczynowy? Niedawno popularne było opinia, iż mężczyzna ma obowiązek zapłacić na niego przynajmniej dwukrotność swojej pensji. Koszt pierścionka zależny jest od wielu czynników: ilości karatów, surowca, designu czy użytego kamienia, toteż każdy znajdzie elegancki, jedyny w swoim rodzaju pierścionek w określonym budżecie. Pamiętajmy jednak, iż pierścionek zaręczynowy ma być przede wszystkim wyrazem zaangażowania i miłości, dlatego jego wartość nie ma ogromnego znaczenia. Liczy się to, czy będzie się podobał naszej przyszłej żonie.

Dane:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]