Chcesz inwestować w kruszce? Rozważ zakup złotych monet bulionowych

Chcesz inwestować w kruszce? Rozważ zakup złotych monet bulionowych

Monetę bulionową znajdziesz na https://bit.ly/3A5kWfq.

Osoby, które zdecydowały się inwestować w złoto mogą skorzystać z kilku różnych propozycji: nabywać akcje podmiotów powiązanych z rynkiem metali szlachetnych bądź kupować fundusze inwestycyjne lokujące środki w branże gospodarki związane z tym kruszcem, czy też gromadzić biżuterię inwestycyjną. Kolejną strategią jest nabycie złota inwestycyjnego, które oferowane jest w formie sztabek oraz monet bulionowych.

Co determinuje aktualną cenę złotych monet bulionowych?

Złote monety kojarzymy głównie z monetami kolekcjonerskimi, lecz monety bulionowe, a więc lokacyjne, czy to złote czy z pozostałych metali szlachetnych, odróżniają się od nich w paru aspektach. Co najistotniejsze monety bulionowe są emitowane w celu inwestowania w nie kapitału, co powoduje, że ich nakład niezależnie od roku nie jest limitowany, a raczej determinowany przez popyt na rynku. Monet bulionowych nie są emituje się w seriach tematycznych bądź w związku z istotnymi rocznicami, stąd ich wygląd niesłychanie z rzadka podlega „odświeżeniu”. W większości wypadków złote monety bulionowe bite przez daną mennicę różnią się od siebie wyłącznie rokiem emisji. Znamienne jest to, iż część monet bulionowych, pomimo uznawania ich za środek płatniczy, nie ma przypisanego nominału ustalonego w walucie, a ich aktualną wartość określa próba i ciężar wykorzystanego do ich wybicia kruszcu. Walorem monet bulionowych jest to, iż są popularne w każdym zakątku świata, więc ich ewentualna sprzedaż jest w mniejszym stopniu obciążona ryzykiem straty niż regionalnych monet kolekcjonerskich.

Złote monety bulionowe – czasem mają w sobie dodatek miedzi

Popularne wśród inwestorów złote monety bulionowe to te o wadze 1 uncji, jednak emitenci wypuszczają też monety o nominale 1/4 czy 1/50 oz złota. Warto wiedzieć, iż monety bulionowe emitowane są zwykle ze złota najwyższej próby (.9999), lecz np. Amerykański Gold Eagle albo Krugerrand z Południowej Afryki emitowane są 22 karatowego kruszcu. Gdy monety bulionowe zawierają dodatek miedzi, ma to przeważnie na celu wzmocnienie monety i – co za tym idzie – zmniejszenie ryzyka jej zarysowania. Monety bulionowe z domieszką innych metali są odpowiednio cięższe, a nominał, którym są oznakowane powiadamia o ilości czystego kruszcu, z którego zostały wybite.

W ofercie lokalnych brokerów złotych monet bulionowych zainteresowani ich zakupem inwestorzy bez problemu znajdą najpopularniejsze z nich, m.in. Filharmoników Wiedeńskich, Kangura czy wymienione wyżej Krugerrandy.

Dane:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]