Na czym polega kredyt gotówkowy?

Na czym polega kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest bez wątpienia jedną z najchętniej zamawianych usług oferowanych przez banki. Nie ma w tym oczywiście nic dziwnego, gdyż możemy pożyczyć w ten sposób nawet niewielkie sumy – w wielu bankach minimalna stawka kredytu gotówkowego to 500 PLN. Może on także stać się formą sfinansowania poważniejszych zakupów, bowiem zwykle jego maksymalna kwota to nawet 100 000 PLN, jednak klienci o największych dochodach – między innymi prawnicy – mogą uzyskać nawet pięćset tysięcy złotych. Ceny kredytu gotówkowego zależą w szczególności od możliwości finansowych kredytowej wnioskodawcy i mogą wahać się od ośmiu do nawet szesnastu procent. Co jeszcze należy na jego temat wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – dlaczego warto?

Jak można wywnioskować ze spotów reklamowych, kredyty gotówkowe są osiągalne dla niemal wszystkich chętnych. Wniosek, który składamy jest szybko rozpatrywany, przez co pieniądze otrzymujemy maksymalnie po tygodniu, zaś dzięki niewielkim wymaganiom, mają szansę ubiegać się o niego również klienci z niedużymi zarobkami. To jednak nie znaczy, że kredyt gotówkowy zostanie przyznany każdemu, gdyż podobnie jak przy innych rodzajach pożyczki, bank sprawdzi zdolność kredytową. Środki pozyskane dzięki kredytowi gotówkowemu można wydać na każdy cel – tak na zakup sprzętu AGD, jak i auta czy pokrycie kosztów zagranicznego wyjazdu.

Jak bezpiecznie zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Rozważając wzięcie kredytu gotówkowego, powinniśmy wiedzieć, iż łatwo wtedy o pomyłki, a ich skutkiem są zazwyczaj poważne finansowe problemy. Z tego powodu skorzystanie z danej oferty musimy dokładnie przemyśleć, zwracając uwagę zarówno na oprocentowanie, jak i inne wydatki – między innymi ubezpieczenie czy prowizję. Najlepszym rozwiązaniem z pewnością okażą się zatem porady profesjonalnego doradcy finansowego, który dobierze kredyt odpowiedni dla naszych możliwości, abyśmy byli w stanie spłacić go bez poważnych komplikacji.