O wymianie walut przez internet – jak działa kantor online?

O wymianie walut przez internet – jak działa kantor online?

Kantor online - przejrzyj tę ciekawą witrynę.

Jeszcze parę lat temu jedyną drogą wymiany waluty była transakcja w kantorze bądź w placówce bankowej – te pierwsze nadal funkcjonują supermarketach oraz w galeriach handlowych! Jednak w ekspresowo transformującym się świecie, ludzie pragną wymieniać obcą walutę bez przymusu opuszczania domu i po niższych kosztach, z tej przyczyny też powstały kantory internetowe, które to umożliwiają.

Kantor internetowy – zawsze bieżący kurs wymiany

Operacja w kantorze internetowym jest jednakowo prosta jak wymiana waluty w tradycyjnym kantorze. Klient wchodzi do serwisu przez zarejestrowany przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu kwotę, którą potrzebuje wymienić na wybraną walutę. Atutem kantorów internetowych jest zwłaszcza to, iż wymianę można zlecić w nim o każdej porze dnia, a sama wymiana walut odbywa się już w porze działania kantoru po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie danych pobieranych z Forex w kilkusekundowych interwałach, a nie – jak to bywa w przypadku kantorów stacjonarnych – po średnim kursie, zwykle z zeszłego dnia. Następnym i bardzo ważnym atutem kantorów online są mniejsze spready niż te proponowane przez kantory stacjonarne i banki. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od indywidualnego cennika) może prowadzić do zapłacenia spreadu w wysokości nawet 3-4%, tymczasem w kantorze internetowym spready z reguły nie wychodzą poza 2%. Kantory online oferują również kilka innych usług wykorzystywanych przez użytkowników, m.in. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej, w której klient zleca przewalutowanie po preferowanym przez niego kursie (przewalutowanie jest realizowane dopiero wówczas, kiedy ustalony przez użytkownika kurs będzie taki sam jak ten na rynku) albo w uzgodnionym przez nabywcę dniu.

Kto korzysta z kantorów internetowych?

Kantory internetowe to usługa dla osób doceniających wygodę oraz dużą wolność w rozporządzaniu pieniędzmi. Używają ich też osoby spłacające pożyczki w obcej walucie oraz osoby zatrudnione czy też uczące się poza granicami Polski. Lecz zanim postanowimy powierzyć swoje pieniądze kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego renomę oraz poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez przeszukanie witryny KNF, czy został on uwzględniony na wykazie Komisji jako instytucja płatnicza.

Dane:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]