Potrzebujesz wymienić złotówki na franka szwajcarskiego? Sprawdź kurs online

Potrzebujesz wymienić złotówki na franka szwajcarskiego? Sprawdź kurs online

Po więcej szczegółów o kursie franka szwajcarskiego skieruj się tutaj.

O franku szwajcarskim większość Polaków nie wie za dużo, tak naprawdę tylko to, że to waluta, w której mnóstwo rodzin zaciągnęło niegdyś kredyty, które w tym momencie spłacają z dużymi problemami. Tymczasem historia franka jest całkiem interesująca.

Frank szwajcarski – zaliczany do najważniejszych walut współczesnego świata

Rzecz jasna, frank szwajcarski to waluta Szwajcarii, jednak jest to oprócz tego obowiązujący środek płatniczy w Liechtensteinie. Obok m.in. euro, dolara i funta szterlinga, frank szwajcarski jest zaliczany do najważniejszych walut we współczesnym świecie. Jednak nie był to pierwotny pieniądz, który pojawił się w obiegu na terenie Szwajcarii. Frank tak naprawdę pojawił się zaledwie w połowie XIX w. i zastąpił mnogie miejscowe waluty, które uprzednio były emitowane w różnych kantonach. Przez niespełna dwa wieki swojego istnienia frank szwajcarski wsławił się swoją niesłychaną stabilnością, stawiając opór m.in. destabilizacji w czasach kryzysów dyplomatycznych i ekonomicznych, jakich doznaliśmy w XX i XXI wieku. Co ciekawe, frank szwajcarski uznawany jest za jedną z najładniejszych walut świata. Jego banknoty wprowadzone do obiegu od połowy 90-tych wyróżniają się niecodzienną wertykalną orientacją oraz fenomenalną kolorystyką. Na frankach można podziwiać osobistości z obszaru kultury (przykładowo Charlesa-Ferdinanda Ramuza, Alberto Giacomettiego czy Le Corbusiera), a nie jak na ogół bywa – oblicza wojskowych, działaczy politycznych czy królów. A motywem przewodnim nowej, dziewiątej serii banknotów są kula ziemska, natura oraz nauka.

Kantor online – tu poznasz bieżący kurs franka szwajcarskiego

Frank szwajcarski cały czas cieszy się znacznym popytem wśród inwestorów, jednakże jego kurs monitorują także ciekawością kredytobiorcy z nieuregulowanymi zobowiązaniami w tej walucie. By poznać bieżący kurs franka szwajcarskiego, zalecamy odwiedzać na stronę kantorów internetowych, gdzie kurs franka aktualizowany jest w odstępach kilkusekundowych. Tu można także przeanalizować fluktuacje wartości franka w dowolnie wskazanym okresie. Jest to opcja pomocna frankowiczom oczekującym na najlepszy moment, by przewalutować walutę przed uregulowaniem najbliższej części pożyczki swoje dalsze kroki.