Usługa mass collect – co to jest?

Usługa mass collect – co to jest?

Co to takiego mass collect. Uzyskaj więcej informacji.

Mass collect jest usługą, której głównym aspektem jest identyfikacja płatności masowych od klientów. Przybliżamy pokrótce, jak działa mass collect i w jaki sposób ułatwia pracę dużym oraz małym przedsiębiorstwom.

Jak działa mass collect?

Funkcja usługi mass collect jest de facto niesłychanie prosta. Polega na przypisaniu każdemu klientowi niepowtarzalnego numeru rachunku, który staje się jednocześnie jego identyfikatorem. Takie podejście jest użyteczne tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest spora ilość kontrahentów, czyli np. w prywatnych klinikach, w firmach telekomunikacyjnych czy wszelkich działalnościach, gdzie wykorzystywany jest system abonencki (m.in. w klubach fitness). Opłaty przesyłane w usłudze mass collect trafiają na jeden rachunek firmowy, jednak wcześniejsze nadanie kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaką metodę wybrali oni do realizacji przelewu (przelew z karty, przelew za pośrednictwem poczty czy też standardowy przelew). Wykorzystanie mass collect przekłada się też na mniej czasochłonne księgowanie należności niż w przypadku księgowania przez pracownika, a jednocześnie na eliminację prawdopodobnych pomyłek nieraz mających miejsce w trakcie tej czynności.

Dlaczego opłaca się skorzystać z usługi mass collect?

Choć usługa mass collect nie jest obecnie dostępna w większości banków (posiadają ją m.in. Bank Pekao i ING Bank Śląski) warto zastanowić się nad jej wykorzystaniem w firmie, także takiej, która każdego miesiąca obsługuje mniej niż setki faktur. Wdrożenie mass collect łączy się bowiem z pewnymi korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników, opcja połączenia z systemem finansowo–księgowym (a tym samym bieżące kontrolowanie spływu opłat) czy powiązanie z oprogramowaniem Finance Automation. Taką autorską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość powiązania z usługą mass collect banku, ale posiada też funkcję przesyłania notyfikacji o nadchodzących terminach płatności i windykacji, co w ciągu kilku miesięcy skutecznie zwiększa terminowość u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]