Gdzie znaleźć kompleksowe informacje o wydarzeniach i atrakcjach w Małopolsce?

Gdzie znaleźć kompleksowe informacje o wydarzeniach i atrakcjach w Małopolsce?

Szukasz atrakcji w Małopolsce? Koniecznie wejdź na https://visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna.

Pomimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, dlatego często z trudem można znaleźć coś dla siebie w ogromie wiadomości o najciekawszych zabytkach oraz najnowszych imprezach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Serwis o atrakcjach turystycznych w Małopolsce – przydatne informacje oraz wirtualne spacery

By przybliżyć zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, przygotowano stronę visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiadomości nie tylko o znanych i nieznanych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, ale też o wystawach i eventach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych planowanych na jego obszarze. Portal prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Osoby organizujące pobyt w Małopolsce już na stronie głównej dostrzegą mapę, na której ekspresowo znajdą Centra Informacji Turystycznej, muzea i zabytki oraz schroniska młodzieżowe, motele i hotele zlokalizowane w różnych punktach województwa. Strona ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski też pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o wypożyczalniach samochodów i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach. Co ciekawe, dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, serwis przygotował wirtualne spacery pokazujące między innymi urok miejscowego folkloru, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO czy regiony agroturystyczne.

Strona o najciekawszych miejscach w Małopolsce dba też o zagranicznych odwiedzających

Portal visitmalopolska.pl nie zapomina również o zagranicznych przyjezdnych, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane czy inne ciekawe miejscowości. Komunikaty dodawane na portalu dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale ponadto w między innymi w języku rosyjskim, hiszpańskim oraz niemieckim, francuskim. Niesłychanie wartościowa dla cudzoziemców jest również podstrona Rozmówki, gdzie poznają najpopularniejsze słówka i zwroty, które pomogą im porozumieć się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie pobytu naszym kraju. Zagraniczni turyści znajdą tu wykaz konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby w regionie Małopolski.

Dane:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego