Kompendium atrakcji turystycznych w Małopolsce – wszystko na jednym portalu

Kompendium atrakcji turystycznych w Małopolsce – wszystko na jednym portalu

Więcej informacji o tajemniczych miejscach w Małopolsce, kliknij tu.

Choć Małopolska to jedno z najmniejszych województw w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, więc nieraz z trudem można odnaleźć się w gąszczu wiadomości o bieżących eventach sportowych bądź kulturalnych i godnych zobaczenia atrakcjach w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – odwiedź serwis przygotowany specjalnie dla turystów

Żeby przedstawić potencjalnym zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, powstał portal visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiedzę nie tylko o najpiękniejszych zabytkach oraz miejscach Małopolski, jak również o pokazach i eventach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych organizowanych na jego terenie. Serwis prowadzony jest w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże witryna? Turyści planujący przyjazd do Małopolski o razu na stronie głównej spostrzegą mapę, na której w mgnieniu oka odnajdą galerie i zabytki, Centra Informacji Turystycznej, a także kempingi, hotele i motele zlokalizowane w miastach Małopolski. Portal pomaga zaplanować wizytę na południu Polski też pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o wypożyczalniach aut i parkingach. Dodatkowo dla osób, które z różnorodnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, serwis przygotował liczne wirtualne spacery przedstawiające m.in. atrakcje narciarskie, urok parków narodowych i krajobrazowych czy Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Strona o atrakcjach turystycznych Małopolski z myślą o obcokrajowców

Witryna visitmalopolska.pl nie zapomina również o przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy pozostałych południowych miejscowości. Newsy zawarte na stronie publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale oprócz tego w między innymi w języku niemieckim, francuskim, rosyjskim oraz słowackim. Niesłychanie wartościowa dla obcokrajowców jest też sekcja Rozmówki, w której poznają popularne słowa i sformułowania, które pomogą im porozumieć się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas wizyty w Polsce. Zagraniczni turyści znajdą tu listę ambasad i konsulatów mających swoje siedziby w regionie Małopolski.

Dane:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego