Praktyczny poradnik – nienaturalne linki przychodzące

Praktyczny poradnik – nienaturalne linki przychodzące

Nienaturalne linki przychodzące są najistotniejszą przyczyną, przez którą na witrynę online może zostać nałożony ban od Google. Czy jest szansa na uchronienie się od tych surowych konsekwencji?

Strzeż się nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to umieszczanie nadmiernej ilości fraz kierujących internautów na naszą stronę internetową. Manipulują one pozycją strony w przeglądarce i tym samym łamią normy rzetelnego pozycjonowania stworzone przez grupę Google. Zazwyczaj nienaturalne linki przychodzące pojawiają się w formie tekstów marketingowych naszpikowanych licznymi odnośnikami. Występuje również proces sprzedaży linków, co jest zakazane. Jeśli nieprofesjonalne praktyki zostaną wykryte, strona jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, co wiąże się ze znacznym zmniejszeniem jej pozycji w wyszukiwarce, czasem aż o 50 stron.

Jak poradzić sobie z nienaturalnymi linkami przychodzącymi

Pamiętajmy, że jeśli na stronę zostanie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, możemy ubiegać się o przywrócenie normalnej pozycji w wyszukiwarce . Proces ten jest jednak niezwykle długotrwały i nie zapewnia pełnego powodzenia. Skierujmy swoje kroki do profesjonalnej firmy SEO, jeśli pragniemy podnieść szansę na sprawne usunięcie filtrów. Specjaliści automatycznie zidentyfikują realną przyczynę i dadzą sobie radę z nienaturalnymi linkami. Nie zapominajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i likwidowanie filtrów od Google najlepiej zlecać wyłącznie doświadczonym agencjom.