Oczyszczanie powietrza z cząstek pyłu – o filtrach absolutnych i dokładnych

Oczyszczanie powietrza z cząstek pyłu – o filtrach absolutnych i dokładnych

Filtr F7 kupisz na https://marss.pl/oferta/filtry-dokladne/filtry-dokladne-minipleat/

Powiedzmy szczerze: jakość powietrza w Polsce nie jest dobra. Pod tym kątem nasz kraj zajmuje jedną z ostatnich pozycji pośród państw Unii Europejskiej. Codziennie emitowane są kolejne raporty o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu pyłów PM2.5 oraz PM10 i w związku z tym też nieprzerwanie poszukiwane są skuteczne rozwiązania, pozwalające poradzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, szczególnie w pomieszczeniach, w których utrzymanie sterylności powietrza jest niezmiernie istotne (np. w salach operacyjnych).

Filtry dokładne mini-pleat wyłapują pyły oraz roztocza

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), czyli filtry powietrza wysokiej efektywności, znane i stosowane są od lat 70-tych. Są obecne m.in. w odkurzaczach oraz pokojowych oczyszczaczach powietrza. W urządzeniach wentylacyjnych montowanych w budynkach mieszkalnych, biurach lub urzędach wspaniale sprawdzą się uniwersalne filtry dokładne mini-pleat, które w zależności od klasy są w stanie wyeliminować pyły zawieszone PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki są składową smogu. Nie są dla nich problemem także większe zanieczyszczenia, jak dym tytoniowy, roztocza lub włókna. Kupując filtry dokładne F7 lub F9 trzeba zwrócić uwagę nie tylko na ich wydajność, ale też na jakość ich wykonania. Te produkowane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa mają ocynkowaną stalową ramę, która charakteryzuje się ogromną odpornością na uszkodzenia i złe warunki atmosferyczne (jak znaczny poziom wilgotności, temperatury). Skuteczny wkład filtracyjny wytworzony z włókna szklanego chroniony jest aluminiową siatką od strony wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat papier filtracyjny ułożony jest w mini plisy i wzmocniony jest specjalnym klejem poliuretanowym, co powoduje, iż filtry te posiadają wysoką żywotność. Filtry minipleat występują w kilkunastu rozmiarach dostosowanych do potrzeb każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 i H14 – tam gdzie trzeba zachować najwyższe normy sterylności

Do wykorzystania w przemyśle wymagane są jednak filtry o zdecydowanie wyższej przepustowości, którą gwarantują filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy wkładu filtracyjnego są w nich równomiernie rozdzielone przez separatory z aluminium, a solidna obudowa, również wykonana z ocynkowanej stali, nie jest podatna na zmiany temperatury i wilgoć, co umożliwia sprawną filtrację w ekstremalnym środowisku (nawet do 80°C). Filtry tego rodzaju wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie trzeba spełnić najwyższe normy sterylności powietrza, jak na przykład na liniach produkcyjnych przemysłu optycznej.

Pochodzenie zdjęcia – marss.pl.

Dane:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46