Kurs digital painting – malarstwo cyfrowe to nie tylko Photoshop

Kurs digital painting – malarstwo cyfrowe to nie tylko Photoshop

Więcej w temacie Adobe Photoshop kurs na https://tinyurl.com/yaerdrxb.

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od końca XX wieku starają się podążać drogą cyfrowego postępu. Talent do malowania tradycyjnymi sposobami obecnie nie jest już wystarczająca, żeby zdobyć pracę w branży filmowej czy gamingowej, bowiem te sektory rozrywki do kreowania postaci oraz świata przedstawionego stosują przeważnie zaawansowane oprogramowanie komputerowe. Wiedząc o tych realiach duży odsetek młodych osób zaczynając swoją przygodę z rysunkiem z miejsca sięga po najpopularniejsze programy, wykorzystywane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Współczesne oprogramowanie do digital paintingu

Jest wiele programów wykorzystanych do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop od Adobe, który pomimo iż został stworzony jako software do obróbki zdjęć, szybko stał się ulubionym oprogramowanie game developerów i ilustratorów. Za sprawą powodzenia Photoshopa pojawiły się inne podobne programy, jak między innymi ArtRage, Affinity Photo czy Krita, w których dzięki zastosowaniu rozmaitych cyfrowych pędzli można stworzyć prace wyglądające jak malunki wykonane farbami olejnymi, temperą lub akwarelami. Malarstwo cyfrowe daje twórcom większą wolność – artysta ma możliwość korygowania nietrafionych ruchów pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz przecież uzupełniać!

Szukaj kursu malarstwa cyfrowego online z możliwością konsultacji z autorem kursu

Praktycznie nauka malarstwa komputerowego toczy się podobnie jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Naturalnie pierwsze próby warto podjąć samemu, lecz by odpowiednio rozwinąć swoje umiejętności, a jednocześnie poznać zaawansowane opcje oprogramowania i najważniejsze techniki stosowania pędzli, rekomendujemy wziąć udział w kursie prowadzonym przez wykwalifikowanego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która prowadzi szkolenie z digital paintingu, możesz wykupić dostęp do różnorodnych kursów Adobe Photoshop przez internet. Zróżnicowanie tematów jakie omawiają takie szkolenia jest ogromne i nie uczą one jedynie podstaw funkcjonowania oprogramowania. Ważne jest natomiast, aby decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia użytkownikowi konsultacje z autorem kursu.

Dane:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]