Kurs gotowania dla dzieci – proste zadania dla małych kucharzy

kurs gotowania dla dzieci

Dzieci uwielbiają asystować nam w gotowaniu – dekorować wypieki czy przynosić i wybierać składniki. Pragniesz rozwinąć fascynację swojego malucha? Poznaj kursy gotowania dla dzieci. Od nas dowiesz się, czego uczą takie zajęcia.

Kurs gotowania dla dzieci uczy młodych kucharzy samodzielności

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą uczestniczyć maluchy w przedziale wiekowym od 6-10 lat. Podczas kursu dzieci nie tylko zyskują pożyteczne umiejętności, ale też uczą się samodzielności oraz kształtują swoją kreatywność. A przy tym kapitalnie się bawią. Nauka nieskomplikowanych przepisów, łączenie niecodziennych smaków i dobieranie i mieszanie składników – to wszystko sprawia, że dzieci ochoczo eksperymentują i i działają bardziej świadomie w kuchni. Dzieci zapoznają się także z regułami, jakie trzeba stosować w kuchni, co bez wątpienia podnosi ich bezpieczeństwo podczas kucharzenia. W warsztatach biorą udział również rodzice, jest to zatem znakomita okazja do spędzenia wspólnie kilku godzić z dzieckiem. Opiekunowie mogą obserwować kulinarne osiągnięcia swoich dzieci, a później spróbować tego, co udało się stworzyć.

Jak prowadzony jest kurs gotowania dla dzieci?

Spotkania odbywają się w Krakowie i trwają 3 godziny zegarowe. W trakcie warsztatów uczestnicy przygotowują deser i danie główne. Młodzi adepci sztuki kulinarnej mogą wybrać specjały kuchni włoskiej – podjąć próbę upieczenia udekorowanej świeżymi dodatkami, pachnącej tradycyjnej pizzy, ewentualnie ugotować smaczny makaron na słono bądź słodko. W czasie warsztatów dzieci przygotowują też smaczną deser – mus z mascarpone i lodami. Lekcja poprzez zabawę to najlepsza metoda na spożytkowanie wolnego czasu, a samodzielne szykowanie ukochanych posiłków przynosi dzieciom dużo szczęścia. Nawet bardzo przekorne dziecko będzie z zaangażowaniem oddawało się pieczeniu idealnej pizzy lub przystrajaniu tortu. Warsztaty kulinarne dla dzieci są prowadzone przez zawodowego szefa kuchni, który posiada wieloletnie doświadczenie i wspaniały kontakt z dziećmi.

Dane:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]