Kurs modelowania 3D – kto na nim skorzysta?

Kurs modelowania 3D – kto na nim skorzysta?

Pełna oferta kursu Blender.

Świat grafiki bez ustanku się rozwija i coraz częściej artyści odchodzą od tradycyjnych technik na rzecz wykonywania swoich dzieł tylko w formie cyfrowej. Współczesne aplikacje graficzne dają twórcom nie tylko swobodę wykonywania dzieł 2D, ale też modelowania trójwymiarowych obiektów. Rozpoczęcie przygody z modelowaniem 3D nie wymaga w tej chwili dużych nakładów finansowych – można bowiem ściągnąć program Blender, który daje ogromne możliwości tworzenia obrazów 3D i animacji, a który zarazem jest całkowicie darmowy.

Nauka modelowania 3D na własną rękę bywa frustrująca

Obsługi każdej aplikacji można nauczyć się we własnym zakresie, niemniej jednak proces ten trwa w takim przypadku dłużej i często jest niezwykle frustrujący. Z tej przyczyny uczestnictwo w kursie modelowania 3D będzie szczególnie pomocne osobom, które dopiero poznają Blender. Oswajanie się z poszczególnymi narzędziami oraz funkcjami bądź nakładanie różnorodnych efektów świetlnych i tekstur na modelowany obiekt przebiegnie łatwiej, jeśli będzie prowadzone pod okiem doświadczonego pedagoga. Dydaktyk na bieżąco prowadzi korektę modeli tworzonych przez uczestnika kursu pokazując detale, które należy dopracowac oraz sugerując ku temu stosowne drogi. Jak w wypadku innych kursów najlepiej, by przebiegał on w małych grupach, co da pedagogowi możliwość poświęcenia każdemu uczestnikowi należytej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D pasjonatów animacji jak i profesjonalistów

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest obecnie umiejętnością poszukiwaną i docenianą przede wszystkim w świecie gier komputerowych, projektowania i filmu. Opanowanie oprogramowania Blender 3D poszerza tym samym pole manewru na rynku pracy. W czasie kursu można stworzyć pierwsze profesjonalne dzieła, które później można bez obaw umieścić w swoim portfolio. Nie oznacza to jednakże, że kursy modelowania 3D kierowane są tylko do osób, które pragną pracować zawodowo m.in. w branży filmowej i wiążą z tym swoją przyszłość zawodową. Wielu uczestników tego typu warsztatów to po prostu artyści i amatorzy, którzy pragną rozwinąć swoje obecne umiejętności bądź spróbować nowych form ekspresji.

Dane:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]