Chcesz poznać Alpy od najlepszej strony? Zapisz się na skitury w tych górach

Chcesz poznać Alpy od najlepszej strony? Zapisz się na skitury w tych górach

Szukasz więcej informacji o wyprawie w Alpy? Dobrze trafiłeś! Zajrzyj na www.exploruj.pl.

Sympatycy gór, którzy znają już dogłębnie każdą trasę w w Karpatach, w Górach Świętokrzyskich oraz w Sudetach, częstokroć zaczynają wypatrywać kolejnych wrażeń i przeglądają oferty eskapad w inne europejskie góry. Wielu z nich zdecyduje się na podróż w Alpy, gdzie prawdopodobnie pierwszy raz w życiu spotkają się z trekkingiem lub narciarstwem wysokogórskim.

Zjawiskowe Alpy – marzenie alpinistów ze wszystkich stron świata

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim w Europie, którego powierzchnia obejmuje kilka państw, m.in. Austrię, Niemcy, Liechtenstein oraz – oczywiście – Francję, gdzie leży najwyższy wierzchołek górski Starego Kontynentu, to znaczy Mont Blanc, zwany też Dachem Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Jakkolwiek to nie jedyny 4-tysięcznik w Alpach – pozostałe zjawiskowe wierzchołki, o których pokonaniu marzą alpiniści z całego globu, to np. Liskamm – 4527 m n.p.m., Nordend – 4609 m n.p.m. i Weisshorn – 4506 m n.p.m. , jak również inne ważne dla alpinizmu szczyty, jak Aiguille du Dru albo Piz Badile. Alpy dzielą się na niższe Alpy Wschodnie oraz wyższe Alpy Zachodnie.

Wycieczki w Alpy połączone z ćwiczeniami pod okiem instruktowów

Jakie wycieczki w Alpy przygotowują polscy organizatorzy trekkingów i wypraw w góry? Jest kilka ciekawych propozycji kierowanych do miłośników gór o różnym stopniu zaawansowania. Osoby, które nie miały przedtem kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, lecz posiadają odpowiednią kondycję fizyczną i nabyły już pewne umiejętności narciarskie, mogą zapisać się na siedmiodniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Natomiast dla bardziej zaawansowanych przygotowane są wypady na via ferraty w Austrii połączone z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, dzięki którym można podnosić swoje kwalifikacje. Tym, którzy myślą przede wszystkim o zdobyciu wiedzy, zalecamy trwający 10 dni Projekt 6000, który którego celem jest nauka fundamentów prawidłowego przemieszczania się w wysokich górach. Bezspornym atutem tych wypraw jest to, że organizowane są w małych, zwykle 7-osobowych zgrupowaniach, co powoduje, iż każdy z uczestników otrzymuje wnikliwą uwagę szkoleniowców.

Z wykwalifikowanymi szkoleniowcami oraz przewodnikami, wycieczka w Alpy okaże się wspaniałym doświadczeniem, niosącym dumę z przezwyciężania własnych ograniczeń, ale także podsycającym apetyt na więcej.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]