Dobrze jeździsz na nartach i kochasz góry? Wyjedź na skitury!

Dobrze jeździsz na nartach i kochasz góry? Wyjedź na skitury!

Skitury - dowiedz się więcej o ofercie na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/.

Większa część osób wybierających się w góry zimą, jedzie tam najczęściej jedynie po to, żeby oddać się białemu szaleństwu na nartach bądź na snowboardzie. Lecz nie jest to jedyny rodzaj aktywnego wypoczynku, który zimą można uprawiać w górach. Osoby, które chcą sprawdzić, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinny chociaż raz w życiu spróbować skitur albo wypraw na rakietach.

Skitury – zalecane wyłącznie dla obeznanych w górach osób

Turystyka na nartach przeżywa w ostatnich latach swoisty boom. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych sztampowym relaksem w górskiej chacie z drewna i przelotnym zjazdem z popularnych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry lepiej, postanawiają podziwiać ich piękno podczas stosunkowo intensywnych, lecz dających sporo satysfakcji wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednakże zalecana tylko dla obeznanych w górach narciarzy, którzy poznali dobrze technikę jazdy i którzy wiedzą też jak posługiwać się czekanem oraz rakami. Czemu? Poruszanie się daleko od dostosowanych dla turystów szlaków, jest zwyczajnie o wiele trudniejsze. Wymaga też posiadania lżejszych nart i butów.

Skitury – nie tylko w Europie

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. W Europie najpopularniejszymi destynacjami wśród miłośników skitur są bezsprzecznie Pirin oraz Riła w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie świetnie poradzą sobie nawet skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. turyści znad Wisły nie nie muszą jednakże ograniczać się jedynie do wypraw odbywających się w granicach Europy – na nartach można zwiedzić łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce– panują tam wspaniałe warunki do wypraw tego rodzaju. W czasie takiej skitury najciekawszą atrakcją jest możliwość wejścia na szczyt Jabal Toubkal leżący na wysokości przeszło 4 tyś. m n.p.m. Osoby zaciekawione uczestnictwem w tego rodzaju wypadzie w górach, które nie wiedzą, czy jakaś wyprawa okaże się dopasowana do posiadanego przez nie doświadczenia, mogą zwrócić się o doradztwo organizatorów skitur i ich instruktorów.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]