Egzotyczna podróż do Tanzanii – wyprawa na Kilimandżaro

Egzotyczna podróż do Tanzanii – wyprawa na Kilimandżaro

Więcej szczegółów o Kilimandżaro wyprawa uzyskasz tutaj

Wspinaczka na górskie szczyty to cel wielu podróżników, którzy uwielbiają ekstremalne wyzwania. Niezapomnianych wrażeń na pewno dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto w niej uczestniczyć?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – wznosi się prawie 6000 m nad poziom morza. Podróżników przyciągają głównie możliwość zobaczenia obcych im zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, znikające już lodowce, a także malownicze widoki. W skład masywu wchodzą trzy góry będące pozostałością po wulkanach – Mawenzi, Uhuru oraz Shira. Wycieczka na ten szczyt Afryki wymaga właściwego przygotowania – z uwagi na sporą wysokość istnieje ryzyko rozwinięcia się choroby wysokościowej, natomiast zmienna pogoda sprawia, iż zdobycie masywu jest dla turystów sporym wyzwaniem. Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie powinny dysponować świetną kondycją fizyczną oraz psychiczną, które umożliwią marsz przez około 7 do 8 godzin dzień za dniem.

O czym należy pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba wykonać obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej gorączce, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem powinno się też zakupić medykamenty działające przeciwmalaryczne. Przed zarażeniem się uchroni również stosowna profilaktyka – stosowanie środków odstraszających owady, a także korzystanie z odzieży zakrywającej ramiona i nogi. A jak uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]