Jak przygotować się na trekkingi?

Jak przygotować się na trekkingi?

Niezwykła oferta trekkingów

Wędrówki po wysokich szczytach utożsamiamy szczególnie z naprawdę doświadczonymi alpinistami. Jednak do trekkingów zbędne okazują się zwykle tego typu umiejętności – w różnych górach poprowadzono bowiem trasy, z którymi upora się każdy turysta – jeśli rzecz jasna posiada właściwe sprzęty, tj. buty z przyczepną podeszwą i kijki zapewniające przyczepność na stromych nawierzchniach. Na najtrudniejszych odcinkach potrzebna będzie też obecność dobrego instruktora, który powie, jak korzystać z opcjonalnego, gwarantującego bezpieczeństwo sprzętu. Kiedy więc będzie on niezbędny? W których górach zazwyczaj odbywają się trekkingi?

Trekkingi – co będzie potrzebne?

Trekkingi bywają czasem prowadzone w naprawdę technicznym obszarze, a to sprawia, że potrzebne stają się akcesoria umożliwiające przejście trasy. Najważniejszymi wśród nich są niewątpliwie raki, ponieważ gwarantują przyczepność również na śliskich szlakach – a na wielu górach spotkać je można również w czasie upałów. Na stromych podejściach przydatny będzie również czekan. Do obsługi obu narzędzi potrzebne będą odpowiednie kwalifikacje – z tego względu nieobyci klienci na trekkingi muszą udać się razem z instruktorem, który powie nam, jak bez ryzyka przejść trasę.

Trekkingi w Europie i na świecie

Trekkingi pozwalają na zobaczenie najbardziej ciekawych szczytów na świecie, a te zazwyczaj są niedostępne dla większości turystów. Najczęściej prowadzone są w wysokich pasmach – krajowi górołazy chętnie wyjeżdżają w pobliskie Tatry, a poza tym w Alpy oraz na norweskie fiordy. Sporym uznaniem w świecie fanów trekkingu szczyci się również Kilimandżaro oraz Andy w Peru. Turyści, którzy mają już pewne doświadczenie w chodzeniu po górach mają szansę zaś udać się w Karakorum – trekkingi odbywają się tam na przykład w okolicach Annapurny oraz Everestu.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]