Jak zorganizować zagraniczne wyprawy górskie?

Jak zorganizować zagraniczne wyprawy górskie?

Nie zwlekaj! Sprawdź bezkonkurencyjną ofertę! Wyprawy w najlepszej cenie.

Szczyty górskie od niepamiętnych czasów fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, porywające widoki, możliwość sprawdzenia samego siebie, a także aspekt sportowy związany ze zdobywaniem kolejnych szczytów i pokonywaniu trudnych technicznie tras. Nic zatem dziwnego, iż trekkingi, turystyka górska czy wspinaczka od dłuższego czasu cieszą się nieprzerwanym powodzeniem. Zróżnicowana skala trudności tras sprawia, że każdy – nawet absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Kłopotów może jednakżeprzysporzyć sama organizacja wyprawy.

Organizacja zagranicznej wyprawy górskiej

Napomknięte komplikacje mogą stać się szczególnie uciążliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – zwłaszcza tych bardzo oddalonych od Polski. W takich wypadkach zaleca się skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób organizujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te prowadzi je doświadczony przewodnik, nie świadczy jednakże, że każdy może wziąć w nich udział. Zależnie od poziomu trudności danej wyprawy, wymagane jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – popularne destynacje podróży

Silnym zainteresowaniem wśród miłośników górskich trekkingów cieszą się oczywiście Karakorum oraz Himalaje, niemniej jednak z uwagi na wysoki poziom trudności i spore koszty nie każdy miłośnik gór decyduje się na te rejony. Znacznie mniej kosztowne są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te koncentrujące się na osiąganiu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem oraz Uralu. Poza tym rodzime firmy aranżują też wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski).

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]