Trekking w Dolomitach – wyprawy w góry dla aktywnych

Trekking w Dolomitach – wyprawy w góry dla aktywnych

Po więcej szczegółów o Dolomity trekking zajrzyj tu.

Sympatycy czynnego spędzania wolnego czasu na pewno przebyli nieomal wszystkie szlaki trekkingowe w naszym kraju wyznaczonych w Karkonoszach, w Tatrach i w Bieszczadach. Zdecydowanie wywołują one zachwyt, aczkolwiek osoby często praktykujące ten rodzaj sportu po jakimś czasie chcą doświadczyć powtórnie ekscytacji płynącej z wycieczek po nieznanym terenie. Dlaczego zatem korzystać tylko z szlaków w polskich górach, skoro można podziwiać fenomenalny krajobraz włoskich Dolomitów?

Dolomity – pełne ostrych grani, baszt skalnych i stromych turni

Dolomity, a więc pasmo górskie leżące w całości w północno-wschodniej części Włoch, charakteryzują się sporą ilością baszt skalnych, turni i ostrych grani, które w trakcie dnia przez padające na nie słońce zmieniają swój kolor. Jest to również jedno z najurodziwszych pasm górskich Europy (jeśli nie na świecie!), nic zatem dziwnego, iż ponad dekadę temu wpisano je na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, iż w górach tych występuje wiele urwisk, kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany i bardzo strome stoki, oznaczono w nich także wiele prostych szlaków krajobrazowych, z którymi poradzi sobie zdecydowana większość osób mających jakieś doświadczenie w trekkingu.

Trekking we włoskich Dolomitach dla zaawansowanych oraz początkujących turystów

Początkujących miłośników trekkingu bez wątpienia oczaruje przeprawa przez te góry po via ferratach, a więc po szlakach, które zostały zaopatrzone w liny asekuracyjne. Plan wycieczek tego rodzaju jest tak opracowany, by członkowie grupy przeszli instruktaż z reguł asekuracji oraz procedur przemieszczania się po takim szlaku. Bardziej obeznani z górami i posiadający wysoką sprawność fizyczną turyści będą zadowoleni z przejścia szlakiem po graniach Brenty, najsłynniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta może być dla większości turystów bardzo trudna, jednakże jej uczestnicy zapewne zapamiętają ją do końca życia. W alpejskich Dolomitach można spędzić również ciekawie zimę, poruszając się po mniej stromych obszarach na rakietach śnieżnych. Tak można podziwiać między innymi widoki na szczyt Averau czy grupę Tre Cime.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]