Trekkingi – poznaj góry inaczej niż zwykły turysta

Trekkingi – poznaj góry inaczej niż zwykły turysta

Szukasz więcej wiadomości o trekkingach? Znakomicie trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl

Wypady w góry mogą mieć rozmaite formy. Od powolnych spacerów po prostych trasach w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez całodniowe, piesze wędrówki po szlakach stojących wyżej na skali trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. Żeby wziąć udział w trekkingach, niezbędne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (po oznaczonych szlakach, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, jak również biegłość korzystania ze sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Jakkolwiek w zamian za niejednokrotnie gigantyczny nakład pracy dostajemy możliwość kontaktu z dziką naturą i delektowania się cudownymi widokami.

Trekkingi – stopnie trudności

Skala trudności jest zależna od obszarów, przez które prowadzą trekkingi. Specjaliści wyróżniają 3 poziomy trudności wycieczek w tereny górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą te osoby, które dysponują , a stan ich zdrowia nie stanowi przeszkody do intensywnej aktywności. Drugi poziom trudności wymaga lepszej kondycji oraz minimum elementarnej praktyki w górach – np. w polskich Karpatach. Ostatni stopień to wycieczki dla uczestników z wysoką sprawnością, znajomością specyfiki wysokich łańcuchów górskich i umiejących obsługiwać sprzęt, jak również niebojących się uciążliwych warunków obozowania podczas długiej wyprawy.

Gdzie uprawa się najlepsze trekkingi?

Trekkingi można prowadzić we wszystkich łańcuchach górskich. W naszym kraju entuzjaści tego typu aktywności bardzo upodobali sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli natomiast chodzi o inne pasma Europy, sporą popularnością cieszą się Góry Przeklęte na Bałkanach, wschodnia część Karpat, Alpy, jak również graniczące z Azją Ural i Kaukaz. Jednostki najbardziej doświadczone w trekkingu mogą natomiast sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wyprawy w Karakorum, Andach bądź Himalajach.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]