Trekkingi w Himalajach – najpopularniejsze trasy

trekkingi Himalaje, wyprawy górskie

Łańcuch Himalajów wraz z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to obszary owiane prawdziwą legendą. Oddziałuje na to dużo elementów – głównie fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na świecie i to , rzecz jasna, w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Należy napomknąć również o ekstremalnej trudności niektórych szczytów oraz tym, że to właśnie te góry są polem zmagań najlepszych wspinaczy z całego świata. Nie może więc zadziwiać zainteresowanie, jakim wyprawy w Himalaje cieszą się również pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie organizuj go sam

Na wstępie należy zaakcentować, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, jak wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany szczyt. Kłopoty sprawia również samo opracowanie wyjazdu – rezerwacja biletów lotniczych czy zdobycie wizy i pozwolenia. Tym samym optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących trekkingi w tych górach. Dodatkowym atutem jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, które nie mają doświadczenia w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z ewidentnych przyczyn osoby po raz pierwszy przybywające w Himalaje albo Karakorum rzadko podejmują decyzji o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie świadczy to jednakże, że te góry leżą poza ich zasięgiem, bowiem często przygotowywane są trekkingi wokół takich szczytów jak Everest, Lhotse czy Annapurna. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia swoich słabości, ale również możliwość obserwacji powszedniego życia mieszkańców Nepalu i podziwianie nieprzeciętnych cudów natury, jak na przykład lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]