Wakacje na plaży nie są dla ciebie? Szukaj ofert wycieczek dla aktywnych

Wakacje na plaży nie są dla ciebie? Szukaj ofert wycieczek dla aktywnych

Aktywne wakacje dla singli - poznaj aktualną ofertę.

Są dwie kategorie ludzi: ci, którzy wolne dni lubią spędzać na słodkiej bezczynności i ci, którzy w każdy dzień wolny chcą zrobić coś szczególnego, czego do te pory nie doznali. Specjalnie dla takich osób biura turystyczne przygotowują ciekawe propozycje wycieczek dla aktywnych.

Aktywne wycieczki – czy warto?

Wyprawy dla aktywnych to skrupulatnie przygotowane parodniowe wycieczki dla osób, które chcą zobaczyć rozmaite rejony naszego kraju i świata od całkiem nowej strony. Scenariusz takich wycieczek jest naładowany fantastycznymi atrakcjami, których przeciętny urlopowicz nie doświadczy z pozycji wygodnego fotela na ganku wynajętej kwatery w górach. Wycieczka dla osób poszukujących interesujących doświadczeń to również wspaniała okazja, by przyswoić sobie przydatne kwalifikacje, bowiem nierzadko wiąże się ze szkoleniami niezbędnymi do opanowania zasad przetrwania na danym obszarze. Na wycieczce w góry można między innymi nauczyć się posługiwania się czekanem oraz rakami czy poruszania się po via ferratach. Partycypanci zapoznają się podstawy survivalu, jak również tego, jak postępować w groźnych okolicznościach, które mogą ich spotkać, a więc np. podczas zejścia lawiny. Warto też napomknąć, że taka wycieczka w góry pełna jest skomplikowanych wyzwań wymagających zaufania i kooperacji między uczestnikami, co może skończyć się zawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Nie tylko góry w Europie – na aktywnych wycieczkach poznasz egzotyczne rejony

Najciekawsze wyprawy, do których musimy wykazać się wysoką wytrzymałością fizyczną, to najczęściej wycieczki w góry, w tym m.in. w góry wysokie, a destynacją są szczyty zlokalizowane na całym globie. Osoby bez doświadczenia w eskapadach górskich, ale z wzorową kondycją, mogą uczestniczyć m.in. w trekkingu po Podhalu i zdobyć 4 najbardziej znane szczyty tego regionu: Giewont, Turbacz, Trzy Korony oraz Babią Górę. Mogą też zwiedzić Sycylię, gdzie będą podziwiaćz bliska miejscowe parki narodowe, Etnę i przespacerują się uliczkami najpiękniejszych miast tej wyspy – Palermo, Trapani oraz Katanii. Ale Stary kontynent to nie jedyne rejony, dostępne dla niedoświadczonych globtroterów – bez trudu poradzą sobie także podczas wycieczki do Nepalu bądź na Wyspy Komodo.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]