Wyprawy górskie – nie tylko Tatry

Wyprawy górskie – nie tylko Tatry

Poszukujesz bezkonkurencyjnej oferty wypraw? Znakomicie trafiłeś! Skieruj się na http://tinyurl.com/hpdrlso

Coraz więcej osób spędza swój wolny czas przemierzając górskie szlaki. Zazwyczaj zaczynają od wędrówki po polskich Tartach, z czasem jednak chcą czegoś więcej. Szukają nowych wrażeń – ich pragnieniem są wyprawy w coraz wyższe partie gór. Otwarte granice sprawiają, że nawet wyprawy na szczyty położone w oddalonych od Polski miejscach stają się obecnie możliwe.

Wyprawy w góry wysokie – o czym pamiętać, planując wyprawy?

Obecnie przed miłośnikami górskich wędrówek otworem stoją nie tylko nasze krajowe i słowackie Tatry czy Alpy (z ich najwyższym wzniesieniem Mount Blanc), ale też najwyższe wzniesienia Afryki, Azji oraz Meksyku. Bez wątpienia wielkim ułatwieniem we wdrapywaniu się na pięcio- czy siedmiotysięczniki jest działalność na krajowym rynku agencji trekkingowych, które zajmują się organizacją wypraw na Elbrus bądź Kazbek. Rzecz jasna asysta agencji bardzo dużo usprawnia, ale jej przewodnicy nie wejdą na szczyty za nas. Potrzebna jest wysoka sprawność fizyczna, która pomoże nam wytrzymać wielogodzinną wędrówkę z naprawdę ciężkim, mającym nawet 15 kilogramów plecakiem z dostosowanym do warunków górskich ubiorem i właściwym sprzętem.

Wyprawy w góry – jakie wymagania stawiane są uczestnikom?

Od wszystkich, którzy podejmują decyzję o wzięciu udziału w wyprawie wysokogórskiej – na Pik Lenina, bazę pod Annapurną, Elbruslub Mount Everest – wymaga się pewnej praktyki w podobnych do tego typu ekspedycjach, gdyż im wyżej chcemy się wspiąć, tym większe prawdopodobieństwo pojawienia się choroby wysokościowej. Umiejętność korzystania z czekanu oraz poruszania się w grupie, której członkowie wzajemnie się asekurują liną – to warunki, które należy bezwzględnie spełniać. Nie możemy zapomnieć także, że trekking wysokogórski to wędrówka zespołowa. Znaczenie ma zatem zdolność pracy w grupie. W czasie wyprawy w góry konieczne jest pełne dostosowanie się do decyzji podejmowanych przez prowadzącego grupę.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]