Akcesoria do jazdy konnej – buty jeździeckie

buty do jazdy konnej, buty jeździeckie

Jeździectwo z każdym rokiem zyskuje na popularności. Naturalnie nie jest to dziwne – zwłaszcza, jeżeli weźmiemy pod uwagę spore zalety tej dziedziny sportu. Kluczowe z nich to: poprawienie kondycji, trening odpowiedniej postawy, a także wzmocnienie wszystkich partii mięśniowych. Poza tym ma pozytywne oddziaływanie na psychikę: niweluje napięcie, sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji i zwiększa poczucie odpowiedzialności. By jednak w pełni korzystać z pożytków jazdy konnej, musimy dobrze wybrać strój i buty do jazdy konnej. Na co uważać podczas zakupów tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – zabezpieczenie całej albo części nogi

Rozróżnia się 2 podstawowe rodzaje butów jeździeckich: sztyblety i oficerki. Pierwsze są wyraźnie krótsze, ponieważ sięgają zaledwie ponad kostkę. Oficerki to zaś obuwie bardzo wysokie, sięgające ponad kolano. Tym samym gwarantują ochronę większej powierzchni nogi, redukując ryzyko powstawania otarć i sińców. Sztyblety kosztują mniej niż oficerki, jednakże decydując się na ich kupno, należy nie zapominać o tym, żeby wyekwipować się też w ochraniacze nóg – sztylpy lub czapsy.

Z jakich surowców są produkowane buty jeździeckie?

Nabywając buty jeździeckie, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę na materiał, z jakiego są one wytworzone. W sklepach odnajdziemy obuwie uszyte ze skóry oraz jej rozmaitych zamienników. Te pierwsze są zdecydowanie drogie, ale opłaca się na nie zdecydować z uwagi na zwiększoną trwałość oraz możliwość dostosowania się buta do kształtu stopy jeźdźca. Warte uwagi są szczególnie buty ze skóry cielęcej, która jest delikatna i po kilku dniach nabiera docelowy kształt. Bydlęca skóra pod tym względem wypada nieznacznie gorzej, ale jej niska cena jest sporą walorem.

Dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]