Antena DVB T – cechy typowe i elementy istotne

Antena DVB T – cechy typowe i elementy istotne

Jeśli chcesz zamówić antenę telewizyjną, koniecznie wejdź na www.telmor.pl

W zdecydowanej większości domów dostrzec można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas nie wyobraża sobie codzienności bez telewizji. By jednak odbiornik nie był bezużytecznym urządzeniem, trzeba zaopatrzyć się również w dobrej jakości antenę. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana również anteną DVB-T, która świetnie przydaje się w różnych okolicznościach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten naziemnych jest w chwili obecnej naprawdę duży. W sklepach dostępne są anteny ASR i DIGIT – DVB-T, siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T , jak również anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny naziemnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych indywidualnych. Znajdujące się dzisiaj w sprzedaży anteny DVB-T cechują się przede wszystkim łatwością montażu. Bez trudu poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej parę razy miał w rękach narzędzia potrzebne do majsterkowania. Anteny naziemne, które obecnie proponują nam producenci, charakteryzują się również wyjątkową wytrzymałością na działanie zmiennych uwarunkowań pogodowych. Za sprawą tego pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych na najwyższym poziomie przez naprawdę długi czas.

Antena naziemna – co należy uwzględnić przy jej zakupie?

Szeroki wybór anten tego rodzaju sprawił, że powinno mocno przemyśleć wybór urządzenia, które zamierzamy zamontować. Trzeba wiedzieć, że uwagę należy zwrócić na wiele czynników, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Znaczenie ma bez wątpienia odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje na temat usytuowania nadajników można szybko znaleźć w Internecie. Znaczenie ma też moc pracy nadajnika, a także jego nakierowanie. Uwzględnić powinno się w każdym przypadku ukształtowanie terenu, który oddziela nadajnik od punktu , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Wielkie znaczenie ma także to, czy znajdujemy się w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]