Antena satelitarna – talerze nadal są w modzie

antena SAT, antena satelitarna

Zdecydowana część z nas posiada w swoim miejscu zamieszkania odbiornik telewizyjny. Pomimo tego, że coraz chętniej uprawiamy sport, lubimy czasem obejrzeć interesujący film lub program w telewizji. Aby odbiór kanału telewizyjnego stał się możliwy, niezbędna jest posiadanie właściwie dobranej anteny. Bardzo dobrze sprawdza się do tego antena SAT, którą aktualnie zakupimy bez trudu.

Antena SAT – jak to działa?

Pojęcie antena SAT oznacza nic innego, jak cieszącą się popularnością antenę satelitarną, którą każdy z nas widział co najmniej parę razy w życiu. Jest to przyrząd z charakterystyczną czaszą, która często nazywana bywa talerzem. Ten rodzaj anteny pozwala na odbiór sygnału nadawany przez satelity telekomunikacyjne. Dzięki antenie SAT można więc odbierać nadal nadzwyczaj popularną w Polsce telewizję satelitarną, która chętnie wygrywa u sporego odsetka widzów z kablówką. Jest to rezultatem tego, że kablówka nie wszędzie jest dostępna. Wymienić można kilka rodzajów anten satelitarnych. Znaleźć można zatem anteny paraboliczne, wieloogniskowe, offsetowe oraz panelowe. Anteny tego rodzaju odznaczają się konkretnymi cechami – różnią się między innymi średnicą czaszy. Aktualnie na ogół użytkownicy wykorzystują jednak modele, których średnica wynosi od 18 do 35 cali. Anteny wykonane są tak, aby nie ulegały zniszczeniu na skutek oddziaływania niekorzystnych czynników atmosferycznych. Sprawia to, że deszcz, śnieg, niskie i wysokie temperatury nie wpływają negatywnie na ich kondycję. Najwyższej jakości antena SAT będzie nam służyła długo.

Co oprócz anteny SAT jest potrzebne do odbioru kanałów satelitarnych?

Antena satelitarna nie jest jedynym elementem potrzebnym do tego, aby bez problemu odbierać kanały. Oprócz niej trzeba też wyposażyć się w specjalny uchwyt, dzięki któremu antena pozostanie odpowiednio umocowana we właściwym miejscu. Konieczny jest również konwerter (dwupasmowy albo działający na oddzielnym paśmie), odbiornik satelitarny i kabel współosiowy.

Dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]