Aparat do masażu uciskowego – możesz go mieć w swoim domu!

Aparat do masażu uciskowego – możesz go mieć w swoim domu!

Zamów aparat do drenażu limfatycznego w domu.

Presoterapia to forma masażu, której rolą jest poprawienie krążenia limfy w organizmie. Masaż ręczny opracowano w Danii w latach 30-tych XX w. – to zestaw różnorodnych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów czerpiących oraz okrężnych, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dostosowuje indywidualnie do punktu masażu, a także stanu zdrowia pacjenta.

Urządzenie do presoterapii – wskazania do używania

W ostatnich latach fizjoterapeuci chętnie stosują maszyny do drenażu limfatycznego symulujące masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt to specjalne rękawy dzielące się na komory, które zakłada się na obrzękłe nogi i ramiona. Poprzez wtłoczenie powietrza w poszczególne przegrody rękaw uciska kończynę, wspomagając w ten sposób krążenie limfy. Istnieje wiele powodów do wypróbowania presoterapii. To głównie zwyrodnienia stawów, zastoje i obrzęki limfatyczne, jak również obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii lub tarczycy) obrzęki lub powstałe w wyniku urazów. Stosuje się go też w zabiegach natury estetycznej – jako wsparcie w redukcji cellulitu czy wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia stała się również niezmiernie popularna wśród sportowców, głównie jako element regeneracji powysiłkowej.

Domowy sprzęt do masażu limfatycznego

Szerokie możliwości użycia aparatów do masażu limfatycznego przysłużyło się mocno do rozwoju tych urządzeń. Dziś osoby na co dzień stosujące tę metodę terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnych czterech ścianach, za sprawą innowacyjnych urządzeń Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Domowe urządzenia do drenażu limfatycznego tego producenta cechują parametry podobne do sprzętu stosowanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu oznacza liczbę komór mieszczących się w mankietach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest zabieg presoterapii. Aparaty CarePump są dość lekkie oraz nie zabierają wiele miejsca, dlatego bez trudu można zabrać je w podróż, np. na zawody sportowe.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być koniecznie uzgodnione z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym samodzielnie, bowiem istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to np. choroby wirusowe oraz bakteryjne czy zakrzepica, które należy wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]