Biokominek na stół lub przenośny – swoboda w aranżacji ustawień

Biokominek na stół lub przenośny – swoboda w aranżacji ustawień

Gdy nadchodzą zimowe miesiące nierzadko marzymy o tym, by ogrzać się w porze wieczoru przy kominku. Wydawać by się mogło, że mieszkając w mieście jest to niemożliwe, bo w mieszkaniu nie da się ich zamontować, ale i na to znaleziono rozwiązanie. Wystarczy założyć biokominek wolnostojący.

Gdzie sprawdzą się biokominki wolnostojące

Biokominki wolnostojące to idealne rozwiązanie dla luksusowych hoteli, loftów czy mieszkań. Nie wymagają podłączenia do komina, gdyż stosowane w nich biopaliwo nie produkuje dymu, który należałoby odprowadzić na zewnątrz. Płynne biopaliwo spala się bez wytwarzania popiołu, z tej przyczyny ich czyszczenie jest łatwe, a sadza nie osiada na powierzchni mebli. Ale to co istotne, to ich mobilność. Biokominek wolnostojący można postawić w dowolnym miejscu mieszkania, grunt, żeby zagwarantować mu właściwą cyrkulację powietrza, gdyż spalane biopaliwo wyzwala pewne ilości CO2. Nie jest on również montowany na stałe, dlatego gdy skończy się zima albo jeśli zapragniemy całkiem zmienić styl pokoju, można go po prostu spakować do czasu aż ponownie nie będzie nam potrzebny. Konstrukcja biokominków, szczególnie tych wyprodukowanych ze stali nierdzewnej, jest bardzo solidna. Są one również niezmiernie stabilne. Czy biokominek może całkowicie zastąpić domowe ogrzewanie? Raczej nie, gdyż nie produkuje tak dużej ilości ciepła, jak tradycyjny kominek, jednak jego zalety estetyczne sprawiają, iż jest bardzo pożądanym elementem aranżacji pomieszczenia.

Biokominek wolnostojący dobierzesz do każdego wystroju wnętrza

Rozmaitość biokominków wolnostojących jest imponująca. Można je dopasować do praktycznie każdego stylu pomieszczenia. Do domów urządzonych w stylu nowoczesnym z łatwością dopasujemy jeden z wielu biokominków o prostych kształtach, utrzymanych w szwedzkiej stylistyce i w neutralnych barwach: białym lub szarym. Do wykończenia w stylu art deco lub klasycznym można wybrać biokominek portalowy, dostawiany do ściany, który imituje swoim wyglądem tradycyjny kominek. Ci, którzy umeblowali mieszkanie w stylu vintage, czyli w stylu lat 60-tych, też znajdą coś dla siebie – na rynku są biokominki o obłym kształcie, które będą wspaniale komponować się przy fantazyjnych, krętych meblach z tamtego okresu. W rzeczywistości wzorów biokominków wolnostojących jest znacznie więcej – są wzory w formie kolumn, nieduże biokominki na stół oraz spore biokominki do wystawiania na zewnątrz, które są zaopatrzone w rolki ułatwiające ich przemieszczanie. Autorem designu wielu modeli są popularni i poważani projektanci.