Buty sportowe od renomowanych producentów – jakość i wytrzymałość

Buty sportowe od renomowanych producentów – jakość i wytrzymałość

Jeśli chcesz kupić obuwie sportowe, zobacz tu.

Systematyczny jogging, trening w klubie fitness czy uczestnictwo w sportach drużynowych nakłaniają do tego, by odpowiednio zatroszczyć się o stopy. Tych czynności nie należy na dłuższą metę wykonywać w zwykłym obuwiu, dlatego tak istotne jest noszenie butów sportowych.

Obuwie sportowe to lokata w zdrowie i lepsze wyniki sportowe

Gros z nas kojarzy obuwie sportowe przede wszystkim z atrakcyjnym wzornictwem oraz komfortem ich noszenia. Nie zauważamy ich szczególnych cech, niemniej jednak podświadomie odczuwamy, że stopy czują się w takich butach dobrze. Właśnie dlatego obuwie sportowe często nosimy również w trakcie pracy, najczęściej, jeśli wykonujemy fach, w którym przez długie godziny chodzi się lub stoi – dostrzegamy je na stopach wykładowców, pracowników sklepów oraz pielęgniarek. Tymczasem w przypadku sportowców zakładanie obuwia opracowanego do uprawiania konkretnego sportu pozwala im nie tylko uzyskiwać lepsze rezultaty, ale także zmniejszyć groźba potencjalnych kontuzji. Buty koszykarskie ochraniają goleń oraz kostkę graczy od ewentualnych kontuzji w czasie wyskoków, spody obuwia do tenisa są dostosowane do ślizgania się po trawiastej i gliniastej powierzchni kortów, korki piłkarskie gwarantują graczom przyczepność i pozwalają na szybką zmianę kierunku biegu zarówno na sztucznej nawierzchni boiska, jak i na trawie, identycznie jak obuwie halowe ułatwia bieg po parkiecie. Obuwie sportowe jest więc inwestycją w lepsze wyniki sportowe, ale i w zdrowie.

Nie zastępuj obuwia sportowego pospolitymi tenisówkami!

Jeśli dla uprawianej przez nas dziedziny sportowej produkuje się specjalne obuwie, nie należy zastępować go uniwersalnymi tenisówkami. Nawet tak prosta czynność jak bieganie w niewłaściwym obuwiu z supermarketu w szeregu przypadków prowadzi do kontuzji. Nie powinno się też oszczędzać na butach sportowych – na jego wyższą cenę wpływają lata poświęcone przez firmy na studia nad mechaniką konkretnej dyscypliny sportu oraz ulepszanie technologii produkcji takich butów. Buty, które uległy zniszczeniu bądź noszące silne znamiona zużycia, należy jak najszybciej wymienić na nowe, jako że niewątpliwie nie spełnią one już swoich funkcji, co również może doprowadzić do urazów w czasie treningu.

Dane:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]