Cechy kontenerów na odpady specjalnego przeznaczenia

Cechy kontenerów na odpady specjalnego przeznaczenia

Chcesz zamówić kontenery rolkowe? Kliknij tu

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia muszą cechować się wysoką trwałością, jak również spełniać rygorystyczne parametry techniczne. Jakie cechy mają poszczególne modele pojemników? Kiedy warto wybrać wysokiej jakości kontenery stalowe?

Kontenery na odpady specjalne – rodzaje i ich budowa

Pośród dostępnych na rynku kontenerów specjalnego przeznaczenia można wymienić kontenery na odpady odpady generowane przez oczyszczalnie ścieków, odpady przemysłowe, niebezpieczne, sypkie, a także płynne. Kontenery używane do przewozu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Kontenery tego rodzaju są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są wyposażone w pokrywę z uszczelką, dzięki czemu transportowane odpady nie wyciekają. Drugim zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad klapą, uniemożliwiającą rozbryzgiwanie się cieczy w czasie załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady przynależą też plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z rozsuwanymi ścianami i dnem posiadającym zaczepy do zabezpieczenia ładunku.

Kontener otwarty na odpady budowlane i sypkie

Oddzielną grupę kontenerów stanowią modele na odpady sypkie, np. trociny i pyły. Dostępne na rynku kontenery wyposażone są w przenośnik ślimakowy i obsługiwane przez urządzenia hakowe. Pojemniki na materiały ziarniste mogą także posiadać klapę z uszczelką. Do grupy modeli specjalnego przeznaczenia należą także kontenery otwarte wykorzystywane do gromadzenia i transportu odpadów budowlanych oraz gruzu.

Dane:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]