Ciekawe rozwiązania dla domu – okiennice wewnętrzne shutters

Ciekawe rozwiązania dla domu – okiennice wewnętrzne shutters

Więcej szczegółów o okiennicach shutters.

Projektując aranżację wnętrza, sporadycznie poświęca się dużo uwagi ozdobie okien. Zwykle wybiera się szablonowe aranżacje, czyli zasłony oraz firanki, które nieraz łączone są z żaluzjami. Jednak jest jeszcze inne zdobywające sobie krąg sympatyków rozwiązanie – okiennice ozdobne typu shutters.

Charakterystyka okiennic wewnętrznych typu shutters

Podstawową właściwością shuttersów (bądź też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, iż lamele zamontowane na tych okiennicach wewnętrznych ruszają się, a więc można bez trudu je ułożyć w różnych pozycjach, w zależności od zachcianek lokatorów. Producenci wytwarzają je z drewna, polichlorku winylu (PCV), jak również z płyt MDF. Shuttersy zakłada się najczęściej na oknach, aczkolwiek bardzo dobrze sprawdzają się także na drzwiach i w szafach. Okiennice ozdobne shutters to co prawda element okna, który w naszym budownictwie spotyka się wciąż okazjonalnie, ale gros z nas na pewno rozpoznaje je z ekranu telewizora bądź kina, bowiem tego rodzaju okiennice są często wykorzystywane na obszarach z gorącym klimatem, a więc w południowych Stanach USA oraz w Australii.

Zalety shuttersów

Nie licząc tego, iż shuttersy okiennice ozdobne shutters znakomicie się prezentują, mają one również praktyczne zastosowanie. Za ich pomocą można kontrolować użycie padającego światła: w gorące dni uniemożliwiać nagrzewanie się pomieszczeń, a zimą – zatrzymać ciepłe powietrze na dłużej. Shuttersy pasują do rozmaitych stylów wnętrz i nie ma zazwyczaj problemów, by zainstalować je na większości okien. Wykonuje i instaluje się je na zamówienie, co skutkuje tym, że są bez wątpienia droższym rozwiązaniem aniżeli na przykład żaluzje. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom nader elegancki wygląd, przez co podnoszą wartość nieruchomości. Warto również uwydatnić, że nachylenie lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest ustawia się bez stosowania żyłek, co rodzice dzieci lub posiadacze zwierząt, które mogłyby wplątać się sterczące żyłki, uznają na pewno za dużą zaletę.

Dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]