Czapsy i sztylpy skórzane – gdzie kupić?

Czapsy i sztylpy skórzane – gdzie kupić?

Sprawdź, gdzie nabyć sztylpy skórzane

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą cholewą do kolan. I chociaż faktycznie w tym sporcie sprawdzają się idealnie, nie są bez wad. Najważniejszą z nich jest cena – najlepsze fasony oficerek kosztują nawet kilka tysięcy złotych. Ponadto, wkładanie oraz jazda w oficerkach może być znacznie utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszej tkaniny, nie zawsze mieszczącej się w cholewie obuwia. Tych wad nie mają na szczęście czapsy i sztylpy.

Charakterystyka sztylp i czapsów

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, zapewniające protekcję pozostałej partii nóg jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają tylko łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, natomiast drugie – sięgają do pachwiny, zapewniając ochronę dla nogi na całej długości. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są wytwarzane z różnych materiałów. W sprzedaży zazwyczaj znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są także modele wykonane z tkaniny albo tworzyw sztucznych.

Jak kupować czapsy i sztylpy?

Dwa ostatnie warianty cechuje znacznie niższa cena. Skutkiem tego są zalecane jeźdźcom z niewielkim budżetem oraz dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej nosi się je latem i wiosną. Szeroki wybór czapsów i sztylp wyszukamy w sklepach internetowych – modele perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb kupią więc też jeźdźcy mieszkający w miastach, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]