Dekoracyjne okiennice wewnętrzne typu shutters

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne typu shutters

Dalsze informacje o okiennicach dekoracyjnych.

Urządzając pomieszczenia, sporadycznie poświęca się dużo uwagi oknom. Zwykle decyzja pada na szablonowe rozwiązanie, a więc firany oraz zasłony, które czasami zestawiane są dodatkowo z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze inne mało znane w Polsce rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrznea więc shuttersy.

Z czego wytwarzane są okiennice wewnętrzne shutters

Najważniejszą cechą shuttersów (bądź też po polsku – szatersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tego typu okiennicach dekoracyjnych są ruchome, a więc można ustawiać je pod dowolnym kątem, w zależności od zachcianek mieszkańców. Wytwarza się je z płyt MDF, polichlorku winylu (PCV), a także z drewna. Shuttersy montuje się przede wszystkim na oknach, jednakże jednakowo dobrze sprawdzają się na drzwiach szafy. Okiennice dekoracyjne shutters to co prawda dodatek na okna, który w naszym budownictwie wykorzystuje się jeszcze stosunkowo rzadko, ale każdy z nas zapewne widział je na ekranie telewizora bądź w kinie, gdyż tego typu okiennice są niezmiernie popularne na terenach z gorącym klimatem, czyli w Australii i Afryce Południowej.

Shuttersy – regulacja ustawienia lameli bez wykorzystania łańcuszków

Oprócz tego, że shuttersy okiennice wewnętrzne shutters świetnie się prezentują, mają one również zastosowanie. Przy ich użyciu można kontrolować użycie energii słonecznej: w gorące miesiące uniemożliwiać nagrzewanie się wnętrz, a w zimne – zapobiegać utracie ciepła. Shuttersy pasują do rozmaitych stylów aranżacyjnych i da się je umieścić je na przeważającej większości ram okiennych. Wytwarza oraz montuje się je na zamówienie, co skutkuje tym, że są stosunkowo droższym rozwiązaniem niż na przykład żaluzje. Shuttersy jednakże nadają pomieszczeniom nader wytworny wygląd, zatem podwyższają wartość domu. Trzeba dodatkowo zaakcentować, iż shuttersy reguluje się bez stosowania łańcuszków, co właściciele psotliwych psów i kotów lub rodzice małych dzieci, które zerwać zwisające łańcuszki, uznają zapewne za kolejny atut.

Dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]