Grill ogrodowy – wybrać grill węglowy czy na gaz?

Grill ogrodowy – wybrać grill węglowy czy na gaz?

Grill w ogrodzie to najchętniej wybierany w naszym kraju sposób spędzania wolnego czasu. To głównie rewelacyjna możliwość porozmawiania z bliskimi, skosztowania delikatnej karkówki i innych smakołyków. Przyjrzymy się więc, jaki grill ogrodowy jest najlepszy do przyrządzania przepysznych posiłków.

Jaki grill ogrodowy są najlepszy?

Grille ogrodowe można podzielić na mobilne i stałe. Przede wszystkim ta pierwsza kategoria cieszy się dużym powodzeniem wśród Polaków, gdyż wspaniale sprawdza się w przypadku niedużej przestrzeni na podwórku. Wśród mobilnych grilli ogrodowych możemy kupić modele zarówno na gaz, elektryczne, jak i węglowe. Ogrodowe grille na węgiel drzewny są z całą pewnością najchętniej poszukiwanymi w marketach i w autoryzowanych salonach. Wykonane z odpornej na ogień stali, posiadają pojemnik na popiół – w sklepach dostaniemy je najczęściej w niewygórowanych cenach. Steki czy kiełbasę przyrządza się na nich bardzo szybko, a czas pieczenia można sprawdzać dzięki użytecznemu termometrowi. Entuzjaści grillowania uwielbiają grille na węgiel, bo nadają daniom jedyny w swoim rodzaju smak, jednak wymagają wprawy, aby przygotowane na nich warzywa i mięsa nie były nadto zwęglone, a zatem, by były zdrowe.

Gdzie zamówić grill ogrodowy?

Wielkim zainteresowaniem cieszą się też grille zasilane gazem, które są zdecydowanie prostsze pod względem obsługi. Do grilla tego rodzaju nie trzeba kupować węgla ani spędzać czasu na jego rozpalaniu. Wystarczy tylko położyć karkówkę nad paleniskiem i uruchomić gaz. Plusem grilla na gaz jest bez wątpienia to, że prościej się go czyści, bo w czasie grillowania dań nie pojawia się popiół. Podobna cechę posiada grill elektryczny, który do przyrządzenia soczystej karkówki wymaga tylko przyłączenia go do gniazdka. Bez względu na to jaki sprzęt pragniemy kupić, warto zamawiać go w autoryzowanym punkcie, w którym poza grillami najlepszych marek, otrzymamy też fachową pomoc ze strony pracowników.