Kamera na motocykl – przydatny gadżet

Kamera na motocykl – przydatny gadżet

Więcej o kamerach motocyklowych.

Motocykliści, którzy przemierzają długie trasy, częstokroć nie umieją opisać znajomym nie korzystającym jednośladu, jakimi zniewalającymi widokami można zachwycać się w czasie jazdy. W tej sytuacji obraz nagrany kamerą będzie wart więcej aniżeli słowa. Jednocześnie kamera motocyklowa to również praktyczne urządzenie, którego zakup powinien rozważyć każdy kierowca jednośladu.

Kamery motocyklowe – nagrywanie zdarzeń na drodze

Tak jak właściciele samochodów, posiadacze jednośladów też dostrzegają atuty rejestracji całości podróży na motorze. W przypadku zaistnienia jakiegokolwiek zdarzenia na drodze – kolizji, upadku lub zniszczenia motocykla przez złą infrastrukturę drogową, film uchwycony przez kamerkę motocyklową może być materiałem dowodowym bardzo wartościowym dla funkcjonariuszy policji bądź ubezpieczyciela. Przypadkowe zdarzenia drogowe trwają zazwyczaj parę sekund, w których górę biorą trwoga oraz silne emocje, co sprawia, iż nierzadko osoby w nich uczestniczące nie mogą przypomnieć sobie istotnych faktów. Skutkuje to później problemami z bezdyskusyjnym określeniem, kto rzeczywiście jest poszkodowanym, a kto sprawcą. Kamera na motor jest tymczasem czujnym obserwatorem, a zapisany przez nią film w szeregu przypadków już był decydujący w spornych sytuacjach przed sądem.

Jaka kamera na motor najlepiej uchwyci małe detale?

Gros kierowców myśli, że wideorejestrator i kamera sportowa to praktycznie to samo. Tymczasem można wymienić zasadnicze różnice między nimi. Kamerę sportową cechuje uniwersalność jej zamocowania – można zaopatrzyć ją w uchwyty, za sprawą których montuje się ją bez przeszkód na kierownicy, kasku, a nawet wahaczu. W grupie kamer sportowych znajdziemy modele oferujące nagrywanie filmów w wysokiej rozdzielczości (nawet w 4K!), mające stabilizator obrazu oraz obiektywy szerokokątne (nawet te z opcją nagrywania sferycznego!), co powoduje, iż są kapitalnym narzędziem do uwiecznienia interesujących filmów, którymi można pochwalić się w internecie czy pokazać znajomym. Z kolei wideorejestrator lepiej sprawdzi się jako przyrząd nagrywający przebieg podróży pod kątem bezpieczeństwa. Wideorejestratory wyróżniają się wyższą jasnością obrazu, co przyczynia się do tego, że lepiej widać nawet drobne detale. Co więcej często aktywują się one wraz z uruchomieniem silnika, więc zapisują jazdę od pierwszych jej sekund. Inną zaletą wideorejestratorów jest również to, iż nagrywają film “w pętli” i w razie zapełnienia karty z pamięcią usuwają tylko najstarsze dane. Tym samym w razie kolizji nie trzeba się martwić, że wydarzenie nie zostało uwiecznione.

Dane:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]