Kapsułki Nespresso – przedstawiamy ich alternatywy

Kapsułki Nespresso – przedstawiamy ich alternatywy

Zamów kapsułki Nespresso

Kapsułki do ekspresów Nespresso są jednymi z najstarszych w sprzedaży. Zostały opracowane w Szwajcarii już w 1976 r. i od tego czasu powoli zdobywały kolejnych miłośników. W tej chwili jest to marka rozpoznawalna na całym świecie, a ekspresy z tym systemem wykonuje wiele renomowanych firm.

Czy są w sprzedaży zamienniki kapsułek Nespresso?

Postanawiając o kupnie ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do używania kawy w kapsułkach od jednego producenta. To bezzasadna obawa. Patent na ten system wygasł kilka lat temu więc teraz w sprzedaży dostępnych są dziesiątki przeróżnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o aromatycznych kompozycjach smakowych. Jedną z najbardziej znanych i rozpoznawanych przez Polaków firm jest Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Armonico i Delicato o umiarkowanej mocy, zawierające kompozycję kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki DecaRicco i Vigoroso oparte na połączeniu robusty i arabiki. Drugim popularnym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor intensywnych w smaku mieszanek robusty i arabiki o nazwach zaczerpniętych od włoskich miejscowości, czyli Firenze, Roma, Trieste oraz Venezia. W zależności od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty pieczonego chleba, suszonych owoców czy prażonych orzechów. Inni uznani włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to m.in. Diemme (kawy Mente, Spirito Della Tanzania czy Cuore bez kofeiny) oraz Italian Coffee (Caffè Macchiato Cortado, Mokaccino, Sambuca, Amaretto, Arabic czy Light).

Zamienniki kapsułek Nespresso również od rodzimego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso wytwarza też polska firma Cafe Rene, specjalizująca się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o intensywnym smaku, np. Ristretto, Lungo czy Classico Italiano, w tym również kawy aromatyzowane – Carmel, Hazelnut, Chocolate oraz Vanilla.

Opakowania dostępne w większości sklepów zawierają przeważnie 10 sztuk kawy w kapsułkach. Natomiast dla nabywców, kupujących kawę hurtowo, kilku producentów też pudełka zbiorcze po 50 lub 60 kapsułek, które pozwalają jeszcze bardziej zmniejszyć koszt napoju. W przypadku, gdy nabywca ma wątpliwości, czy dany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim dokona zakupu powinien zwrócić się po dodatkową informację do prowadzącego sklep.

Dane:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]