Kilka pomysłów na wykorzystanie tablic magnetycznych

Kilka pomysłów na wykorzystanie tablic magnetycznych

Tablice szkolne kojarzymy zwykle z kolorem zielonym i pyłem jaki powstawał, kiedy próbowaliśmy wymazać z niej kredowe napisy. Takie tablice, jakkolwiek w dalszym ciągu są bardzo popularne w polskich szkołach, stopniowo są zastępowane przez tablice magnetyczne.

Suchościeralne tablice magnetyczne – jakie są ich najistotniejsze plusy?

Białe tablice magnetyczne są aktualnie chętnie używane w biurach, korporacjach i urzędach, czyli wszędzie tam, gdzie na zwięzłych spotkaniach prowadzone są cykliczne szkolenia albo omawiane są bieżące tematy i strategie. Atutem takich tablic jest głównie to, że do pisania na nich korzysta się z szybkoschnących markerów, które łatwo się wymazuje przy pomocy gąbki lub szmatki do tablic magnetycznych. Podczas ścierania tusz z markerów nie wytwarza pyłu, dlatego ręce pozostają czyste i na ubraniach nie osadza się kreda, jak w przypadku zwykłych tablic szkolnych. Drugim plusem tablic magnetycznych, jak sama nazwa wskazuje, jest możliwość wykorzystania magnesów, za pomocą których można przyczepić do jej powierzchni przeróżne lekkie elementy, urozmaicając w ten sposób prezentację. Utrzymanie takiej tablicy w czystości jest niesłychanie proste. Wystarczy regularnie przetrzeć jej powierzchnię specjalnym płynem, który wyciera pozostałości tuszu oraz tłuszcz. Płyn ma także właściwości nabłyszczające i konserwujące, co pozwoli na utrzymanie tablicy w bardzo dobrym stanie przez wiele lat. Jeśli postanawiamy kupić suchościeralną tablicę magnetyczną do biura, rozsądnie dobierzmy rozmiar do powierzchni sali, w której będzie ona zamontowana. Powierzchnia o wymiarach 90×60 czy 120×90 może być zbyt mała, dlatego warto przemyśleć nabycie tablicy w rozmiarze 150×100 lub większym.

Tablica magnetyczna w mieszkaniu – jak ją wykorzystać?

Mała tablica magnetyczna za to znakomicie sprawdzi się w domu. Nie wiesz jak ją wykorzystać? Zawieś ją w kuchni, a gdy spostrzeżesz, iż kończy Ci się jakiś produkt (sól, cukier czy mąka) zapisz tę informację na tablicy. Kiedy będziesz wybierać się do hipermarketu, łatwiej będzie Ci ułożyć listę naprawdę niezbędnych zakupów. Z kolei w pokoju dziecka tablica magnetyczna przeistacza się w zabawkę, która przenigdy się nie znudzi, nawet nastolatkowi. Dziecko każdego dnia może wykonywać nowe rysunki, przy czym nie marnuje, a w dywan nie wbiją się strużyny z kredek i ołówków. Cała rodzina może także spędzić sobotni wieczór na grze w kalambury, wisielca albo układając jak największą ilość słów z wylosowanych liter. Tablica magnetyczna posłuży także rodzicom, którzy chcą pomóc dziecku w nauce liter lub matematyki.